Zombies Shooter 2
Yaşamak için öldürmekten başka çare yoksa, elinize silah alarak yola düşmek şarttır. Bir düşünün, yaşadığınız şehir zombilerle çevrilmiş, etrafta yardımınıza koşabilecek çok az kişi var ve üstelik onları sizin bulmanız gerekli. Çünkü kimse sizin yaşadığınızdan haberdar değil. Gerek film sektörü, gerekse de oyun camiasında zombi teması üzerine hazırlanan yapımlar bir hayli fazla. Zombie Shooter 2 ile de bu furya devam ediyor.
 
Zombie Shooter 2, oynanış bakımından Shadowgrounds isimli oyunla benzerlikler gösteriyor. Maceraya başlamadan önce bir karakter seçmeliyiz. Kız veya erkek olabilir ama asıl önemli olan şey, hangi sınıfa mensup bir karakteri seçeceğiz? Hipnoz, sağlık, gece görüşü olan veya daha fazla para elde etme konularında uzmanlaşmış karakterler var. Doğal olarak yapacağımız seçimler, oynanış esnasında bize bir takım kolaylıklar kazandıracak. Örneğin hipnoz özelliğini seçersek, zombileri sersemletip bize saldırmalarını geciktirebiliyoruz. 

Öldürdüğümüz zombilerin üzerinden veya çevredeki ufak kasalardan sağlık paketi, cephane gibi ekipmanlar toplayabiliyoruz. Ayrıca haritaların belirli bölgelerinde geliştirme istasyonları bulunuyor. Buralara giderek, kazandığımız paralar neticesinde silahlarımız ve araçlarımız için geliştirmeler yapabiliyoruz. Tabii ki geçtiğimiz her bölüm sonucunda karakterimizin seviyesi de yükseliş gösteriyor. Ek olarak her haritada gizli bölgeler mevcut. Bulduğumuz takdirde hem para, hem de cephane konusunda bize bir hayli fayda sağlıyor.

Yapım, siyah-beyaz tonlar üzerine kurulu, eski korku filmlerini andırır bir görselliğe sahip. Etrafta patlayan variller ve parçalanabilen objeler tarzında fiziksel efektler oyuna renk katıyor. Fakat karakter sayısı arttıkça, performansta gözle görülür yavaşlama oluyor. 

Tek kişilik senaryo modunun yanında, Survival modu da oyunda mevcut. Bu başlık altında da iki oyun seçeneği bulunuyor. Bir karakter seçtikten sonra başlayan bölümde, olabildiğince fazla zombi öldürmek için mücadele veriyorsunuz. Burada amaç, elde edilebilecek en yüksek skora ulaşmak. Diğer oyun seçeneğinde ise, devasa bir silah kullanıyoruz ve yine olabildiğince fazla zombi vurmak için uğraş veriyoruz. Zombie Shooter 2, zombi temalı oyunlardan hoşlanan kullanıcılara hitap edebilecek güzel bir serüven sizleri bekliyor.


Oyun Özellikleri
Firma         : Sigma
Türü           : Aksiyon, Korku
G. Tarihi   : 2011
Sürümü    : v1
   
Mac OS     : 10.3 + (10.7 çalışmaz)
islemci      : Intel Core +
Bellek        : 512 MB RAM
Grafik        : 128 MB RAM
Hard Disk : 1.5 GB
Oyun Görselleri
mac oyunlarõ