Tom Clancy's Ghost Recon Warfighter
Tom Clancy’nin yeni oyunu Splinter Cell'de, bir CIA ajanının yaşadığı tüm sıkıntıları gözler önüne sermek için uğraştığını rahatlıkla göreceksiniz…
 
Tom Clancy, aksiyon tarzı oyun piyasasını hareketlendirmek için kollarını sıvadı. CIA'dan ayrıldığından beri çıkardığı oyunlar hep türünün en iyisi olmaya aday gösterildi. Çünkü Ghost Recon'u oynamadan önce gizlilik dendiğinde hep yine aynı hikaye diyorlardı. Ama Tom Clancy bu düşünceyi değiştirmek için kendi kendine söz verdi ve başardığını, Ghost Recon ve ardından gelen ek görev paketleriyle kanıtladı. Bu sefer daha tehlikeli bir şekilde geri geldi. Tom Clancy’nin yeni oyunu Splinter Cell'de, bir CIA ajanının yaşadığı tüm sıkıntıları gözler önüne sermek için uğraştığını rahatlıkla görebiliyoruz. Çünkü bu sefer oyunda kullanabileceğiniz alet sayısı çok daha fazla ve bu oyun için artı bir puan olacak. Şimdi kısaca aletlerden bahsedelim;

5.56mm SC-20K AR: Bu oyundaki en kullanışlı silahlardan biri. Hem sessiz hem de sniper modu var. Tabi oyunda ilerledikçe bunun yerine geçecek silahlar çıkıcak.
Ring Airfoil Projectile: Tam anlamıyla bir silah değil ama düşmanınızın kafasına isabet ettirebilirseniz başını bayağı ağrıtacağa benziyor.
Sticky Camera: Düşmanlarınızı izleyip, planlar kurmanızda yardımcı olacak en önemli aletlerden biri. Bir cep kamerası ama cep kamerasına göre çok fazla özelliği var. Zoom, Terminal vision gibi.
Sticky Shocker: Bu aletin her oyunda olması gerektiğini düşünüyorum. Bu alet ile bazı giriş devrelerini bozabiliyorsunuz, düşmanlarınızı elektrik şoku ile öldürebiliyorsunuz. En önemlisi de bir yerde su birikintisi varsa elektriği oraya verip düşmanlarınızı tuzağa düşürebiliyorsunuz.
Gas Grenade: Gaz bombası.
Distraction Camera: Gizli bir kamera fakat bir silah olarakta kullanılabiliyor. Kameranın yanına biri yanına yaklaşınca gaz bombasına dönüşebiliyor veya ses çıkartıp düşmanların dikkatini çekebiliyor.
5.72mm SC Pistol: Susturuculu 5.72'lik silahımız yeni yeleklere göre özel üretilmiş ve eskisinden daha etkili olduğunu söyleyebilirim.
Lock Pick: Standart kilitleri açmak için bir alet.
Laser Microphone: T.A.K (Tactical Audio Kit): SC20-K'ya takılmış bir mikrofon ile konuşmaları ve camlar arkasındaki sırları daha rahat şekilde öğrenebileceksiniz.
Camera Jammer: Bu da bir kamera sabitleyicisi fakat düşmanlarınızı ısısından bularak size yardım edebiliyor ve bir çeşit pil görevi görüyor.
Optic Cable: Bu ise başka çeşit bir kamera. Anahtar deliklerine yerleştirilerek diğer tarafı görebiliyor. Aynı zamanda night vision özelliğine sahip.
Nightvision Headset: Gece görüşlü gözlük.
Wall Mine: Duvarları havaya uçurmak için kullanabileceğiniz bir patlayıcı.
Chemical Flare: Kimyasal bir patlayıcı. Yere düştüğünde kapağındaki madde içindeki madde ile birleşiyor ve booom..
Emergency Flare: Kimyasal patlayıcının daha insan canlısı. Öldürmüyor fakat sağlığını oldukça düşürüyor.
Frag Grenade: Yüksek güçlü patlayıcı.
Medic Kit: İlk yardım çantası.
Ammo Kit: Cephaneler…

Oyundaki aletler tek kelimeyle muhteşem. Aklınızda olması gereken tek soru acaba grafikler ve seslerde bunları tamamlayabiliyor mu? Evet, görüntüler ve videolar kusursuz. Oyunun konusu da gayet başarılı. Tom Clancy şimdiye kadar çok iyi yaptı. Raven Sheild ile aralarındaki rakabetin de, bu işi kızıştırması ortaya muhteşem bir oyun çıkarttı.


mac oyunlarõ