Urban Terror Quake Wars
Urban Terror 4.1, silah, mekan gibi modellemelerde en iyi gerçekçiliği yakalamayı hedeflemiş, oldukça seri, zevkli bir takım oyunudur. Quake3 motoru ile tasarlanan oyun counter tarzı ses ve görselleri barındırıyor.
 
 
İnternet üzerinden online oynanabilen oyunda red (kırmızı) ve blue (mavi) olmak üzere iki adet takım var. İzleyici olarak katılmanızda mümkün. Oyunda kan kaybı ve sağlık sistemi gibi işlevler en gelişmiş hale getirildi. Eğer kanamayı Q tuşuna basıp durdurmaz ya da F5 tuşu ile medic (ilk yardım) çağırmazsanız canınız azalır. Kalan can seviyeniz hızınıza da etki eder ayrıca E tuşu basılı iken ile hızlı koşmak mümkün. Telsiz sistemi mevcut. Silahlar half life tarzı ve çok gerçekçi olduklarını söyleyebilirim.

Sağlık
Urban Terror, diğer oyunlardan farklı olarak daha gerçekçi bir sağlık sistemi kullanır. Oyuncu yaralandığında yara kanamaya başlıyor ve yarayı sarana kadar kanamaya devam ediyor. Eğer yara sarılmazsa kan kaybından oyuncu ölüyor. Yara sarılana kadar oyuncu acı içinde sesler çıkartıyor ve diğer oyuncular tarafından bu ses duyulabiliyor. Ayrıca yere dökülen kanlar sayesinde oyuncu takip edilebiliyor.

Enerji
Oyunda sağlığınız kadar varsayılan olarak E tuşuna basarak hızlı koşabilirsiniz. Bir süre sonra oyuncu yoruluyor ve sıkça nefes alıyor. Çıkan ses, herkes tarafından duyulabiliyor. Eğer yeteri kadar sağlığınız varsa duvarlara da tırmanabilirsiniz. Eğer üzerinizde çelik yelek varsa daha çabuk yoruluyorsunuz.

Silahlar
Oyunda gerçek modern silahların modellemeleriyle birlikte duman bombası ve el bombası bulunuyor. Zırh olarak ise kask ve çelik yelek sunuluyor. Oyunda silah satın almak için para biriktirmeniz gerekmiyor. Üzerinizde ağır silah, otomatik silah, tabanca olmak üzere üç adet silah taşıma bölgesi, bir adet bomba taşıma bölmesi ve sunucuların çoğunda ikisi kapalı olan üç adet eşya taşıma bölmesi bulunuyor.

Oynanış biçimleri
Herkes serbest (Free for All)
Takımların olmadığı tek mod olan bu modda hiç beklemeden canlanıyorsunuz ve oyundaki herkesi vuruyorsunuz.

Takımlı Ölüm Maçı (Team Deathmatch)
Bu modda iki takım bulunuyor ve belli bir sürenin sonunda en çok puanı alan taraf kazanıyor

Takımlı Hayatta Kalan (Team Survivor)
Bu mod turlardan oluşuyor. Turlar bir takımda kimse hayatta kalmayana kadar sürüyor. Hayatta kalan takım puanı kapıyor.

Lideri takip et (Follow the Leader)

Turlardan oluşan bu modda her takıma rastgele bir kaptan seçiliyor. Her tur bu kaptanı koruyarak karşı takımın bayrağını almaya çalışıyorsunuz. Kaptan hayatta kalırsa bayrağı kaptığınızda daha çok puanınız oluyor.

Bayrak Yarışı (Capture the Flag)
Klasik olan bu modda takımların birer bayrağı bulunuyor ve amaç karşı takımın bayrağını kapıp sizin bayrakla birleştirmek. Bu da tam bir takım oyunu gerektiriyor. Eğer takımlar iş bölümünü iyi yaparsa oldukça önde bitirilebilir.

Bomba modu (Bomb mode)
Bu modda kırmızı takım haritanın iki yerinde belirlenmiş hedeflerden birini patlayıcıyla havaya uçurmaya çalışırken mavi takım bunu engellemeye çalışıyor.

İnsan modellemeleri
Oyunda her iki takım için iki erkek iki kadın olarak toplam dörder insan modellemesi bulunmaktadır.


mac oyunlarõ