The Sims 3 Late Night 5 + Outdoor Living Stuff 6
Gün bittiğinde hayat Bridgeport’ta yeni başlıyor. Barlar ve gece klüpleri yeni Sim’lerle tanışmak, oyunlar oynamak ve yeni maceralara yelken açmak için iyi bir fırsat. Bazı mekanlar halka açılıyor ve buralarda dart, shuffle board ya da arcade oyun makinalarıyla oynayarak vakit geçirebilirsiniz.
 
The Sims 3, 2009 yılından beri insancıklarının hayatlarını kontrol etmek isteyen milyonlarca Mac oyuncusu, çok büyük bir topluluk oluşturarak kendi yarattıkları içerikleri paylaşmaya başladı. Electronic Arts’ın kendi stüdyosu olan The Sims Studio ise daha önceki oyunlarda da olduğu gibi, yeni içeriklere sahip olmak isteyen The Sims 3 sahiplerini mutlu edebilmek için çalışmalara başladı. World Adventures ve Ambitions’dan sonra The Sims 3 için çıkartılan üçüncü ek paket Late Night ile sizleri yeni maceralar bekliyor.

The Sims 3: Late Night ek paketi ile birlikte The Sims 3 dünyasına eklenen yeniliklere kısaca değineyim. The Sims 3 dünyası dememin nedeni, eklenen yeniliklerden çoğunun sadece The Sims 3 için yeni olması. Mesela apartman yaşamı, olağanüstü canlılar ve ünlülerin dünyası gibi içerikler Late Night’ın temel özelliklerini oluştursa da The Sims serisi için ilk defa karşılaştığımız yenilikler değil. Buna rağmen Late Night’a The Sims 3 için çıkmış en başarılı ek paket diyebiliriz. Çünkü The Sims 3 seven oyuncuları daha uzun bir süre oyalayacak ve farklı deneyimler yaşatacak değişiklikler barındırıyor.

The Sims 3: Late Night’a başlayınca ilk göze çarpan gelişme karakter yaratma ekranında karşınıza çıkıyor. Artık Sim’lerinizin kas yapısını, daha doğrusu görünümünü değiştirebiliyorsunuz. Önceki özellikler olan şişmanlık ve kas derecesinin yanı sıra kasların ne kadar belirgin olacağını da belirleyebiliyorsunuz. Bu sayede Amerikan güreşinde gördüğünüz kaslı karakterleri yaratabiliyorsunuz. Hatta kadın karakterler için göğüs büyüklüğünü belirleyen yeni bir derecelendirme çubuğu daha eklenmiş.

Yeni yararttığınız Sim’lerinizi ya da eski haritalardaki ailelerinizi aldıktan sonra yeni şehriniz olan Bridgeport’a taşınmanın vakti geliyor. Bridgeport, Late Night ile birlikte gelen, yüksek binalara, şaşaalı yapılara ve gece klüplerine sahip güzel bir şehir. Şehirde taşınacak yeni bir yer bakarken ilk fark edeceğiniz şey apartmanlar olacaktır. Bridgeport’taki evlerin çoğu apartmanlarda bulunuyor. Artık kendinize ufak bir stüdyo daire ya da lüks bir apartman dairesi kiralayabiliyorsunuz. Daha önce The Sims 2: Apartments ile tanıştığımız bu yenilik ile birlikte asansörler de kullanımınız için hizmetinize sunuluyor. Ayrıca görüntülü kapı telefonu sayesinde, evinize gelen misafirleri kabul edip etmemek sizin elinizde oluyor. Her ne kadar apartman yaşamı kulağa hoş gelse de, apartmanın diğer bölgelerine erişememek, her apartmanın taşınılabilecek tek bir daireye sahip olması ya da diğer apartman sakinleri ile etkileşime girememek gibi özellikleri nedeniyle fazla çekici gelmiyor. Mesela rock grubunuz ile gecenin 3’ünde yeni besteniz üzerinde çalışırken, rahatsız olan bir komşunuzun kapınıza dayanması ya da alt kattan süpürge sapı ile vurması oldukça hoş olurdu.

Apartmanların en büyük artısı şehrin göbeğinde olmaları. Bu sayede her yere hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Zaten Bridgeport’un metro istasyonları da bulunuyor, yürümek istemeseniz bile bu istasyonları kullanarak hızlıca ışınlanabiliyosunuz.

Gün bittiğinde hayat Bridgeport’ta yeni başlıyor. Barlar ve gece klüpleri yeni Sim’lerle tanışmak, oyunlar oynamak ve yeni maceralara yelken açmak için iyi bir fırsat. Bazı mekanlar tamamen halka açık oluyor ve bu tip yerlerde dart, shuffle board ya da arcade oyun makinalarıyla oynayarak vakit geçirebiliyorsunuz. Gece hayatının asıl can alıcı noktasını VIP mekanlar oluşturuyor. Bu tip yerlerin kapısı kordon ile kapatılıyor ve görevli bir kişi başında bekliyor. Girebilmek için yeterli miktarda üne sahip olmanız, rüşvet vermeniz ya da gizlice sızmaya çalışmanız gerekiyor.

Ne kadar ünlü olduğunuz, beş yıldızlık bir bar ile gösteriliyor. Ünlülerle karşılaştığınızda onlardan imza isteyebiliyor ya da onları etkilemeye çalışabiliyorsunuz. Elbette genellikle size yüz vermiyorlar. Fakat yılmayarak ünlü arkadaşlar edinmeye, gecelerin vaz geçilmez adamı olmaya ve resimleriniz çekilmeye başladığında siz de ünlü olmaya başlıyorsunuz. Bu sayede bu özel mekanlara giriş hakkı kazanıyorsunuz ve uykusuz geceleriniz artmaya başlıyor. Ayrıca ününüz arttıkça paparazziler tarafından takip edilmeye ve fanlarınız tarafından sıkıştırılmaya başlıyorsunuz.


The Sims 3 Outdoor Living Stuff
İşte yepyeni bir stuff paketi Sims 3 Outdoor Living Stuff...

 
Artık simslerimizin hayatları biraz daha canlanıyor, aktiviteleri artıyor. Bu stuff paketinde bizi yepyeni eşyalar bekliyor. Artık açık hava küvetimiz,  tam donanıma sahip bir açık mutfak,  tezgah şeklinde ızgara ile bir teras yaratabileceğiz. İstersek de muhteşem bir barbekü partisi veya yıldızların altında romantik bir gece yaşayabileceğiz.

Ayrıca Outdoor Living Stuff paketinde simlerimiz artık güneş ışığı altında durmayacak ve veranda ile çok güzel bahçe eğlenceleri tasarlayabileceksiniz.


mac oyunlarõ