The Sims 3 Generations 7 + Town Life Stuff 8
The Sims 3 Generations da yetişkin olarak oynarken yetişkinliğe geçişin eğlencesini ve yaşlılıkla yüzleşirken geçirilebilecek zorlu yılları yaşayacaksınız. Yepyeni özellikleri ve içerik ile tek kelime ile müthiş olan The Sims 3 Generations şimdi daha eğlenceli ve bir o kadar da zorlu saatler sizleri bekliyor.
 
Simlerin hayatlarının belli dönemleri üzerine yoğunlaşacak olan ve oyuna tek bir alanda yenilikler getirmek yerine, oyunu çok sayıda farklı aktivite ile renklendirecek olan paket, oyundaki ana aktivitelerin genelde yetişkin simlere odaklanması probleminin önüne geçmeyi ve oyunculara her yaş evresinde yeni ve özel deneyimler kazandırmayı hedefliyor. The Sims 3 Generations oyunculara Simlerinin yaratıcıklarını ifade edebilmeleri için yeni kutlamalardan dramatik olaylara kadar pek çok yeni yöntem sunuyor. Oyuncular oyun için kameraları ile Simlerinin önemli anlarını kaydedip yeni anı sistemi sayesinde www.TheSims3.com ve Facebook üzerinden paylaşabilecekler. Oyuncular çocukların hayal gücüyle dolu çocukluklarıyla başlayacak, dans dersleri alabilecek, hayali arkadaşlarıyla yaramazlık yapabilecek, uzay gemisi, ahşap kulübe veya prenses temalı ağaç evlerinde zaman geçirebilecekler. Oyuncular daha sonra gençliğin dram dolu yıllarına geçecek, patlayan tuvaletler, boyalı duşlar gibi şakalar yapabilecek, balo kralı veya kraliçesi olabilecek, veya okul dansını unutup ailelerinin evinde çılgın bir parti verebilecekler. Yeni kimya seti ile yaratıcılıklarını daha da ileri taşıyabilecekler ve dikkatli olmadıkları taktirde hayalete dönüşebilecekler. Oyuncular yetişkin Simler ile daha da büyük bir özgürlüğe sahip olacak. Bekarlığa veda partilerine katılabilecek, evlilik törenleri düzenleyebilecek, saç rengini veya tarzlarını değiştirecekleri orta yaş krizlerine girebilecekler. Sims 3 Generationsta Simlerinizin hayatları, yeni seçenek ve aktivitelerle çok daha ilgi çekici olacak.

The Sims 3 Generationstaki Gençlik deneyimi, Simlerin yetişkinliğe geçmeden önce yaşadıkları kaprisli ve isyankar zamanlara yoğunlaşıyor. Aşağıda Simlerinizin ruh karmaşalarıyla dolu Gençlik dönemlerinde karşılaşacakları yepyeni özellik ve içeriklerin bazılarını göreceksiniz!

Eşek Şakaları ve Bubi Tuzakları, Simlerinizin Gençlik öfkelerini dışa vurmalarının en iyi yollarındandır. Genç Simler evlerindeki çeşitli eşyaları kullanarak Bubi Tuzağı hazırlayabilir, sonra da arkasına yaslanıp masum bir arkadaşlarının veya aile bireyinin tuzağına düşmesini bekleyebilir. Bubi Tuzağı yapılabilecek eşyalar arasında duşlar, tuvaletler, lavabolar, bilgisayarlar ve koltuklar bulunmaktadır. Gençler, telefonda dalga bile geçebilirler. Arsadaki belli bir Sime özel tuzak hazırlamak için Set Booby Trap for etkileşimini kullanabilir, Simi evinize çağırıp eşyayı kullanmaya ikna edebilirsiniz! Bubi Tuzaklarına ek olarak şehirdeki diğer masum komşular ve Sim camiasının diğer üyeleri üzerinde Eşek Şakaları da yapabilirsiniz. Bir Eşek Şakası yapmak için evinde olan bir komşuyu bulun ve evine tıklayın. Tıkladığınızda Genç Siminize kapıyı çalıp kaçmak, yanan torba atmak, kapıya yumurta fırlatmak gibi farklı şakalar yapmasını söyleyebilirsiniz. Diğer bir Simin başını döndürmek, hatta midesini bulandırmak ister misiniz? Yeni Kimya Setinde ustalaşan gençler Koku İksiri keşfedebilir ve bunu şehirdeki evler üzerinde kullanabilirler. Bir Bubi Tuzağı veya Eşek Şakasını başarıyla gerçekleştirdiğinizde Siminiz Başarılı Şaka ruh durumunu kazanacaktır. Yakalanmadan belli sayıda başarılı şaka yapabilen gençler ise daha güçlü Süper Şakacı ruh durumunu kazanabilirler.
Şakaya maruz kalan Simin kişiliğine bağlı olarak, yaptığınız şakayı komik bulabilir ve Şakalandı ruh durumunu alabilirler. Eğer huysuz bir Sim ise alacağı Şakalandı ruh durumu olumsuz olacaktır. Dikkatli olmayı da unutmayın, Eşek Şakası yapmak ve Bubi Tuzakları kurmak her zaman eğlence ve oyun anlamına gelmeyebilir. Simler Yetişkinler ve Polis tarafından yakalanabilir, diğer bir Genç veya Çocuk tarafından ispiyonlanabilirler ve karşılığında Ceza alabilirler.

Simler artık Azarlanmanın yanı sıra pek çok farklı yöntemle cezalandırılabilirler! Siminizin yaptığı işin ciddiyetine bağlı olarak (şaka yaparken yakalanmak, kardeşle kavga etmek, yatma zamanından sonra dışarı çıkmak vs), ayakta dikilme cezası, evdeki en sevdiği eşyaları kullanmama cezası ve hatta odadan çıkmama cezası bile alabilirler. Ayakta dikilme cezası alan Simler olumsuz Ayakta Dikilme Cezası Aldım ruh durumu kazanırlar ve köşede ayakta dikilerek işlediği suçu düşünürler. Eğer etkileşimi bozarsanız ve Siminiz yakalanırsa başı daha da büyük derde girebilir! Eğer Genç Siminiz en sevdiği eşyalardan birini kullanmama cezası aldıysa (Bilgisayar veya Video Oyun Sistemi gibi), Siminiz çaktırmadan eşyayı kullanma seçeneğine sahip olacaktır. Ama eğer bir yetişkin sizi eşyayı kullanırken yakalarsa daha da fazla ceza alırsınız! Yetişkinler Oda Cezasını en büyük suçlar için veya Genç Simler başlarını beladan uzak tutamıyorlarsa (eve Polis tarafından getirilmek bu cezayı garantiler) kullanırlar. Oda cezası alan Genç, başını ne kadar belaya soktuğuna bağlı olarak süresi değişen, olumsuz Oda Cezası Aldım ruh durumuna sahip olur. Oda Cezası almışken evden dışarı çaktırmadan çıkmaya çalışmak en cesur Simler için bir seçenek olacaktır ve başarılı olursanız Kaçabildim! ruh durumunu kazanırsınız. Başarısız olursanız ceza süresi uzayacaktır.
Genç Sim ceza aldığında cezasından kurtulmak için Yetişkinlerden Af Dileyebilir. Evde yemek pişirmek veya ortalığı temizlemek gibi işler yaparak affedilme şansınızı arttırabilirsiniz!

Simler artık yeni Asi Kişilik Özelliğine sahip olabilirler. Bu kişilik özelliğine sahip Gençlerin, Eşek Şakası yapar veya Bubi Tuzağı kurarken yakalanma şansları daha düşüktür, ayrıca yatma zamanı sonrası dışarı çıktıklarında da yakalanmaları daha zor olacaktır! Asi Gençler ayrıca dövme yaptırmak, birinin ev ödevini kopyalamak veya bir bebek evini yıkmak gibi kötü aktiviteler gerçekleştirdiklerinde Güce Karşı Savaş ruh durumunu kazanırlar.

Simler Gençlik Yıllarında bazen kişiliklerini değiştirecek Ruh Çalkantıları yaşayabilirler. Bir sabah uyandığınızda Genç Simlerinizden birinin Ruh Çalkantısı yaşadığı uyarısını alabilirsiniz. Bu durumda Siminiz Ruh Çalkantısı Yaşıyor ruh durumuna sahip olacaktır.
Gün içinde Siminiz bazı Simleri terslemek, okulu asmak, diğerlerine kötü davranmak gibi kötü veya asi aktivitelerde bulunmak isteyebilir.

Genç Simler Yetişkinler evde değilken çılgın ev partileri verebilirler. Simin gençlik yılları sırasınca, evdeki yetişlinler kendi başlarına tatile çıkma şansını elde edebilirler. Bu durumda yetişkinler evde yokken eve göz kulak olmak Gençlere kalacaktır. Yetişkinler gittiğinde, Gençler telefonu kullanarak diğer genç arkadaşlarını ev partisine çağırabilirler! Partinin çok çılgınlaşmamasına dikkat edin, eğer komşular parti verdiğinizi fark ederlerse polis çağırabilirler. Simleriniz bu durumda Partiyi Dağıt etkileşimini kullanarak polis gelmeden önce evi temizlemeye çalışabilirler!

Gençler okul sonrası kulüplere, derslere ve hatta Balo gibi danslara katılabilirler! Gençler Spor Kulübü veya Müzik Kulübü gibi okul sonrası kulüp ve sınıflara katılabilirler. Gençler okul sonrası gidecekleri bu kulüpler sayesinde ilgili yetenekleri öğrenip geliştirebilirler. Gençlerin Lise döneminde çeşitli Okul Dansları düzenlenecektir. Siminiz bu danslara giderken, kendine bir de randevu bulması gerekecektir. Danstayken Siminiz Balo Kralı / Kraliçesi seçebilir, ilk öpücüklerini alabilir ve hatta randevusu ile ilişkisini sürdürmeye bile karar verebilir.

The Sims 3 Generationsta Yetişkin olarak oynarken yetişkinliğe geçişin eğlencesini ve yaşlılıkla yüzleşirken geçirilebilecek zorlu yılları yaşayacaksınız. Aşağıda Yetişkin olarak oynamayı daha eğlenceli ve daha zorlu hale getirecek yepyeni özellik ve içeriklerden bazılarını öğrenebilirsiniz! Yetişkinliğin ilk yıllarını, kontrolden çıkmış bir bekarlığa veda partisi ile kutlamaktan daha eğlenceli bir yol düşünebiliyor musunuz? Başarılı bir şekilde evlenme teklif ettikten (veya edildikten) sonra, Siminiz Bekarlığa Veda Partisi verebilir. Telefon yoluyla parti seçeneğini seçtikten sonra Nişanlı Simleriniz parti türünü ve kostümünü seçebilir. Bir Sim nişan başına yalnızca tek bir Bekarlığa Veda Partisi verebilir, seçiminizi iyi yaptığınızdan emin olun! Bekarlığa Veda Partileri evinizde, mahalledeki kamu arsalarında ve hatta The Sims 3 Late Night kuruluysa Bar ve Kulüplerde verilebilir!
Parti başladığında Siminiz çılgın Bekarlığa Veda Partisi kostümünü giyecek ve partiye katılan diğerleriyle yepyeni etkileşimlere girebilecektir.
Siminiz diğer Simleri Köpüklü Nektar ile sulamakla kalmayacak, yaklaşan evliliği için konuşma yapmalarını isteyebilecektir. Bu onuru yalnızca aralarında güçlü ilişki olan Simler kabul eder, bu yüzden partiye Siminizin en iyi arkadaşlarını çağırmaya özen gösterin!
Bazen partiye katılanlar eğlence amaçlı bir veya iki tane özel misafir de çağırabilirler. Parti Dansçıları! Eğer parti yeterince eğlenceliyse, performansları bittikten sonra da partide kalabilirler. Ama unutmayın, uygunsuz davranışlar fark edilecektir.

Mahalledeki komşular ve Simler herkesin gözü önünde yapılan sevgi gösterilerini fark edeceklerdir! The Sims 3 Generationsda mahalledeki Simler randevuları, romantik etkileşimleri ve sevgi gösterilerini fark edecektir. Siminizin diğer bir Simle kaç kez görüldüğü, Siminizin diğer Simlerle kaç kez görüldüğü, Siminizin daha önce sevgilisini aldatırken yakalanıp yakalanmadığı gibi faktörlere bağlı olarak, Siminiz aşk hayatının geleceğini etkileyecek Romantik İtibar sahibi olacaktır.
Tek bir eşle birlikte olduğu gözlenen Simler Sadık, uzun süreli tek eşli bir ilişkisi olan Simler Sonsuza Dek Sadık itibarına sahip olacaklardır. Aynı anda birden fazla Simle romantik durumlarda yakalanan Simler, yaptıklarının seviyesine bağlı olarak Zampara veya Aldatan itibarları kazanabilirler. Gelecekte gerçek aşkı bulmaları o kadar da kolay olmayacaktır! Yaşamları boyunca bir çok ilişkiye girip çıkmış Simler Kazanova veya Don Juan itibarları kazanabilirler. Bu Simlerle VuHu yaptığınızda, İnanılmaz Zaman Geçirdim ruh durumunu kazanabilirsiniz. Yeni Defter sayesinde itibar, aşk sayısı, diğer Simleri aldatma sayısı gibi romantizm istatistiklerinizi görebilirsiniz.
Simleriniz ayrıca diğer Simlere aşklarını ilan etmek, bir Simi kendisini aldatmakla suçlamak ve hatta bu durumu arkadaşlarına aldatmak için yeni Romantik etkileşimlere sahip olacaklardır. İtibar kazanmak zordur, eğer Siminiz sevdiği bir itibarı elde ederse bu durumu batırmamak için elinizden geleni yapın!

Düğünler üzerinde yapılan yenilikler ve evlilik sonrası yaşam sayesinde Siminiz evliliğin güzel yanlarının keyfini çıkarabilecek! Yeni Düğün Kemeri eşyası sayesinde Simleriniz düğün törenleri üzerinde daha çok kontrol sahibi olacaklar. Satın Alma Modu sayesinde bir arsaya yerleştirdiğinizde, Simler tören için orada toplanmaları gerektiğini öğrenecektir. Törenin başlama zamanı geldiğinde kemer üzerinde Evlen seçeneğini seçin, Simler başlama zamanı geldiğini anlayacaktır. Damat ve Gelin yeminlerini etmek üzere kemere doğru geleceklerdir!

Törenin sonunda arsaya Düğün Pastası konursa, yeni evli çift pasta kesme kısmına geçeceklerdir. Bu, parti zamanının geldiğini gösterir. Büyük gün sona erdiğinde yeni evliler güçlü Yeni Evlendik ruh durumunu kazanırlar. Diğer şeylerin yanı sıra Simleriniz eşleriyle daha sık VuHu yapmayı dileyebilir, hatta yeni Yerinde Durama etkileşimini de kullanabilirler. Eğer The Sims 3 World Adventures kuruluysa yeni evlileri balayına çıkarabilirsiniz! Yeni evliler posta yoluyla hediye de alırlar. Hediye aldıktan sonra Siminizin posta kutusuna tıklayıp Teşekkür Kart yazabilirsiniz. Aile ve arkadaşlar, hediyelerinin beğenildiğini öğrenmekten memnuniyet duyacaklardır.

Yetişkin Simler, yeni Bakıcılık Mesleğine katılarak evlerinden para kazanabilirler! Simler Gazete veya Bilgisayar yoluyla Çocuk Bakıcılığı mesleğine başvurabilirler. Başvurduktan sonra işe bir sonraki iş günü başlarsınız, sabah olduğunda komşularınız çocuklarını evinize bırakacaktır. Çocuk Bakıcılığı mesleğinde başarılı olmak için bakımınıza verilen çocuğun gün boyunca mutlu olmasını sağlamalısınız. İster ağlayan bir bebeği susturmak, aç bir bebeği doyurmak veya diğer acil durumlarla başa çıkmak olsun, çocuk ne kadar mutlu olursa Siminizin iş performansı da o kadar iyi olacaktır! Günün sonunda aileler çocuklarını almak için gelecektir, ama hemen iş sonrası için plan yapmayın. Aileler her zaman zamanında gelmeyebilir  Çocuğun ruh haline bağlı olarak işiniz için ekstra bahşiş de kazanabilirsiniz. Diğer yandan, işleri için gereksinimleri karşılayamayan Simler Sosyal Çalışan tarafından disiplin edilecek, hatta Çocuk Bakımı lisansları ellerinden alınabilecektir. Bu durumda lisansınızı geri alabilmek için Belediye Binasındaki Ceza Sınıfına katılmanız gerekir.
Yeni Çocuk Büyütme Kişilik Özelliğine sahip olan simler Çocuk Bakıcılığı mesleğinde doğuştan başarılı olurlar. Yalnızca Çocuklarla daha hızlı ilişki kurmakla kalmazlar, çocuklar ödevlerini yapmaları gibi isteklere de daha olumlu karşılık verirler. Süper Babaanne yaşam ödülünü kazanmış Simleri durdurmak mümkün değildir!

Bazı Simler yaşam deneyimlerine bağlı olarak Orta Yaş Kriziyle karşı karşıya gelebilirler. Siminizin genç evlenmesi, yetenek seviyelerini düşük olması gibi faktörler, Yetişkin yaşamına geçişte Orta Yaş Krizi ile karşılaşmasına neden olabilir. Eğer Siminiz Orta Yaş Krizi geçiriyorsa, onları farklı şekillerde etkilemeye başlayacak Orta Yaş Krizi Geçiriyor ruh durumu kazanacaktır. Başlangıçta Siminiz yüzünü kırışıklık için kontrol etmeye başlayacak, hatta aynada kilolarından dert yanacaktır! Daha sonra Siminiz yaşamında değişiklik yapmak için özel Orta Yaş Krizi Dilekleri almaya başlayacaktır. Saçlarının şeklini ve rengini değiştirmek, evlerini yeniden dekore etmek, hatta boşanmak veya işlerini bırakmak gibi şeyler yapmak isteyeceklerdir. Pahalı bir araba veya motora sahip olan Simler krizin etkilerini azaltmak için seyahate çıkabilir ve Yaşadığımı Hissediyorum!ruh durumunu kazanabilirler. Siminizin kriz süresince Orta Yaş Krizi Dileklerinden kaçını gerçekleştirdiğine bağlı olarak, Siminiz Tatmin Olamadım ile Tamamen Tatmin Oldum arasında değişen güçlü ruh durumları kazanacaktır. Orta Yaş Krizi ile uğraşacak zamana sahip olmayan Simler hastanede Terapiye katılamayabilirler. Ama bu oldukça pahalıya patlayacaktır!

Siminizin omuzlarından başlayarak ayaklarına kadar uzanan kıllar! Bir Sim Yaratmak ekranında Ergen, Yetişkin ve Yaşlı erkek Simlere çeşitli Vücut Kılı stilleri uygulayabilirsiniz. Üst sırt kılı, alt sırt kılı, göğüs kılı, göbek kılı, kol kılı, bacak kılı ve hatta ayak kılı seçebilirsiniz! Vücut kıllarından hoşlanmayan Simler Günlük Spaya giderek ağda yaptırabilirler. Yeni Video Kamera eşyası ile Siminizin yaşantısındaki önemli anları kaydedebilirsiniz. Satın Alma Modunda bulunan bu eşyalar satın alındıklarında Siminizin arsasına eklenirler. Simleriniz bu eşyayı alarak envanterlerine koyabilir veya doğrudan çekim yapmaya başlayabilirler.


The Sims 3 Town Life Stuff
Artık arsanızdan “işyerine kiralık” tabelasını kaldırın, artık şehirde Sim’inizin keşfedebileceği daha çok mekân var. The Sims 3 Town Life Stuff paketi sayesinde Sims’iniz pazar öğlenini mahallesinde yeni yerler gezip, kendine yeni bir tarz yaratarak özgürce geçirebilecek.
 
Sims 3 Town Life Stuff eklenti paketi ile oyunumuz daha da zenginleşerek bir kat daha zevkli hale geliyor. Bu yeni eklenti sayesinde kısaca Sims 3"ümüze neler katacağına bir göz atalım. Artık arsanızdan “işyerine kiralık” tabelasını kaldırın, artık şehirde Sim’inizin keşfedebileceği daha çok mekân var. Geçen ay duyurulan, bugün satışa sunulan The Sims 3 Town Life Stuff paketi sayesinde Sim’iniz Pazar öğlenini mahallesinde yeni yerler gezip kendine yeni bir tarz yaratarak geçirebilecek.Yeni saç ve giysiler ile Sim’inizi, yeni yerel mekanlar ile mahallenizi daha da güzel hale getirin.

Sim’inizin parka götürün ve bungalov oyun alanı setiyle oynamasını seyredin. Kaydıraklar, havuzlar ve daha fazlası sayesinde Sim’iniz oyun oynayarak saatler geçirecek. Sim’inizi yeni Çamaşırhaneye götürerek giysilerinin temiz olmasını sağlayabileceksiniz. Kim bilir, orada yeni Sim’lerle bile tanışabilirler. Çamaşırlarını evde yıkamak isteyen Sim’ler ise evlerine çamaşır ve kurutma makineleri satın alabilecekler. Yeni saç stillerinden yeni giysilere, The Sims 3 Town Life Stuff  Sim’lerinize evde ve şehirde kullanabilecekleri rahat ve günlük yaşam tarzını yaratması için gerekli araçları sunuyor.


mac oyunlarõ