X Plane 11
X-Plane 11 adlı uçak simülasyonu tamamen gerçekçi bir dünya, binlerce uçak ve on binlerce havaalanı seçeneği ile göz kamaştırıyor. Bu simülasyon sizi sanal pilot yapıyor.
 
Eğer uçakları seviyorsanız ve uçak uçurmanın nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız, koltuğunuzdan kalkmanıza gerek bile yok. Dünyanın en iyi grafikli uçak simülatörü X-Plane'in 11'inci versiyonu sizi tam bir pilot yapmaya geliyor. X-Plane o kadar ayrıntılı bir simülatör ki, artık buna bir oyun demek mümkün değil.

Efsanevi Concorde'un izinden giden süpersonik yolcu uçakları geliyor. X-Plane 11 hem havacılık meraklılarına, hem de pilotlara hitap edecek kadar gerçekçi. Simülatörde tüm fizik ve aerodinamik kurallarına uyulduğu için, mühendisler tarafından yeni bir uçak tasarımının denenmesi için bile kullanılabiliyor. Satın alınan versiyonda 30'dan fazla farklı uçak ve helikopter var. Bu uçaklar tek pervaneli Cessna 172'den dev Boeing 747-400'e, Uzay Mekiği'nden B-2 askeri bombardıman uçağına kadar çeşitlilik gösteriyor. Ama bu kadarla da kalmıyor, internetten ücretsiz veya ücretli olarak 1.400'den fazla çeşit uçak modeli indirip simülatöre ekleyebiliyorsunuz. Uçakların ve helikopterlerin hepsinin kokpitlerindeki tüm ekran ve göstergelerin, gerçeklerine uygun şekilde çalıştığını da belirtmek gerekli.

X-Plane 11 içindeki dünya, gezegenimizin birebir ölçeklenmiş bir hali. Sanal pilotlar 33 bin farklı havaalanına iniş kalkış yapıp, Uzay Mekiği ile uzaydan yörüngeye girişleri bile deneyebilir. Ayrıca tek başlarına uçmak zorunda da değiller, çünkü ister yerel ağ, istenirse de internet üzerinden diğer pilotlarla beraber online uçuşlar yapılabiliyor. Simülatörde her türlü zorlu hava koşulunda uçak test etmek de mümkün. Gerçek pilotlar simülatörde, gerçek hayatta yaşanabilecek teknik aksaklıkları yaşayıp, daha uçağa binmeden deneyim sahibi olabiliyorlar.

Eğer binlerce uçak veya onbinlerce havaalanı yeterli gelmezse, sanal pilotlar kendi uçaklarını veya havaalanlarını tasarlayabiliyor. X-Plane'in resmi sitesindeki ücretsiz demoyu deneyebilirsiniz.
 
 
Yeni eklenen özellikler:
• Yeni bir kullanıcı arayüzü ve kontroller(ayarlama sihirbazı da var)
• Ayrıntılı dökümasyon ile 3D kokpitli yeni uçaklar
• 3D binalarla 3 binden fazla havalimanı
• Dinamik havalimanı ortamları
• Aydınlatma ve su efektleri için geliştirilmiş yeni işleme motoru
• Avrupa ve Kuzey Amerika’ya özgü şehir manzaraları
• Open Street Map sisteminden son yol yerleşimleri ve dünya manzaraları…
 
X-Plane 11 uçuş simülatörü için ilk DLC Steam’de yayımlandı. Bu eklentiyle simülatöre Antalya Havalimanı ekleniyor. Eklentinin modelleri Aerosoft’a ait fakat bunları X-Plane için uyarlayan stüdyo Caipirinha Games olmuş. Antalya Havalimanı modeli oyun zevkimizi bir kat daha artıracağına hiçbir şüphemiz yok arkadaşlar.
 


mac oyunlarõ