Apple iMac Pro, şimdiye kadarki en güçlü Mac!..
Apple, zorlu iş akışlarına sahip profesyonel kullanıcılar için tasarlanan yepyeni bir iş istasyonu sınıfı olan iMac Pro’nun yükselişi hızla devam ediyor…
 
Profesyoneller iMac’i çok seviyor. Bu yüzden sizin için özel bir model ürettik. iMac Pro, şimdiye kadar bir Mac’te bulunan en güçlü işlemcilerin ve grafik teknolojilerinin yanı sıra en gelişmiş depolama, bellek ve G/Ç donanımlarına sahip. Üstelik tüm bunlar, zarif hepsi‑bir‑arada tasarımındaki nefes kesici Retina 5K ekranın arkasında. Şimdi fotoğrafçılardan video editörlerine, 3D animasyon sanatçılarından müzisyenlere, yazılım geliştiricilerinden bilim insanlarına kadar tüm profesyoneller, iMac Pro ile en iyi fikirlerini en büyük yapıtlarına dönüştürmeye hazır.
 
Yeni iMac Pro, göz kamaştırıcı 27 inç Retina 5K ekranı, maksimum 18 çekirdekli Xeon işlemcisi ve 22 Teraflops’a kadar çıkan grafik işleme birimiyle gelmiş geçmiş en güçlü Mac. iMac Pro, gelişmiş grafik düzenleme, sanal gerçeklik içeriği oluşturma ve gerçek zamanlı 3D işleme için kusursuz performansı yeni uzay grisi kasasıyla sunuyor.
Etkileyici 27 inç Retina 5K ekrana ve iş istasyonu sınıfı performansa sahip iMac Pro yeni uzay grisi tasarımıyla geliyor. Apple, en son teknolojiye ve yüksek üretim sistemine modüler bir tasarımla ve son teknoloji profesyonel bir ekranla erişmek isteyen profesyonel müşterileri için iMac Pro’nun yanı sıra tamamen yeniden tasarlanmış yeni nesil Mac Pro üzerinde çalışıyor.

“Geliştiricilere ve müşterilerimize iMac Pro’nun ön tanıtımını sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız en güçlü ve en hızlı olan bu Mac, iş istasyonu sınıfı bilgisayarı ilk defa iMac ile buluşturuyor.’’ diyen Apple Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Ternus sözlerine şöyle devam etti: “Müşterilerimizin sevdiği zarif ve sessiz iMac kasasına olağanüstü performansı yerleştirebilmek için tüm sistemi yeniden düzenledik ve tamamen yeni bir termal mimari tasarladık. iMac Pro ileri doğru atılmış büyük bir adım ve şimdiye kadar bir benzeri olmadı.’’

iMac Tasarımında İş İstasyonu Sınıfı Performans
Yenilikçi termal mimarisi iMac Pro’ya yüzde 80’e kadar daha fazla soğutma kapasitesi sunarak ince iMac kasasında olağanüstü performansa sahip olmasını sağlıyor. 18 çekirdeğe kadar yeni nesil Xeon işlemcileriyle iMac Pro en zorlu profesyonel iş akışları için tasarlandı. Flash mimarisi ve tamamen yeni termal tasarımıyla iMac Pro aynı ince ve kusursuz iMac tasarımında yüzde 80’e kadar daha fazla soğutma kapasitesi sunuyor. Yeni uzay grisi kasası ve 1 milyar rengi destekleyen etkileyici 27 inç Retina 5K ekranıyla iMac Pro güçlü olduğu kadar göz alıcı.

Bir Mac’te Bulunan En Gelişmiş Grafikler
iMac Pro’da, Mac’de şimdiye kadarki en gelişmiş grafikleri sağlayan yeni Radeon Pro Vega GPU bulunuyor.
iMac Pro’da, Mac’de şimdiye kadarki en gelişmiş grafikleri sağlayan yeni Radeon Pro Vega GPU bulunuyor. iMac Pro, gelecek nesil işlem çekirdeği ve 16 GB’a kadar dahili yüksek bant genişliğine sahip bellek (HBM2), Vega GPU ile gerçek zamanlı 3D render alma ve etkileyici, yüksek kare hızlı VR için 11 Teraflop tek duyarlı işlem gücü sunuyor. Yarı hassas hesaplama, yapay zeka teknolojileri için ideal olan iMac Pro, 22 Teraflop’a kadar performans sağlıyor.

Hızlı Depolama ve Gelişmiş I/O
iMac Pro dört Thunderbolt 3 bağlantı noktasıyla iki yüksek performanslı RAID dizisine ve iki 5K ekrana aynı anda bağlanabiliyor.
iMac Pro 4 TB’ye kadar SSD ve 128 GB’a kadar ECC belleğe kadar destek veriyor ve dört adet Thunderbolt 3 bağlantı noktasıyla iki yüksek performanslı RAID dizisine ve iki 5K ekrana aynı anda bağlanabiliyor. İlk kez bir Mac’te 10 kat daha hızlı ağ oluşturmak için 10 GB Ethernet özelliği iMac Pro’da sunuluyor.


mac oyunlarõ