CSI: NY & Hard Evidence
CSI serisi modern bir polisiyedir. Yani eski zamanlardaki gibi imkansızlıklar yok. Parmak izi taraması, DNA analizi, madde analizi, kamera/ses kayıtları vs vs.. işimize yarayan tüm imkanları sonuna kadar kullanıyoruz...
 
Evet arkadaşlar, CSI serisi modern bir polisiyedir. Yani eski zamanlardaki gibi imkansızlıklar yok. Parmak izi taraması, DNA analizi, madde analizi, kamera/ses kayıtları vs. işimize yarayan tüm imkanları sonuna kadar kullanıyoruz. Olay yerinde bulduğumuz kanıtları, veri tabanındaki sabıkalılarla karşılaştırabiliyoruz. Ayrıca şüphelendiğimiz tüm karakterlerden DNA örneği veya parmak izi örneği alabiliyoruz ki bu özellik cinayet çözerken çok işimize yarıyor. Oyunda kullandığımız bir PDA’miz var. Bu PDA’da 3 tane seçenek var. Locations, Case File ve Evidence. Locations, bulunduğumuz olaydaki gidebileceğimiz yerleri gösteriyor. Evidence, bulduğumuz gerekli ve gereksiz tüm kanıtları topladığımız envanterimiz. Case File ise bulunduğumuz olaydaki şüphelileri, maktülleri ve şüphelilerin suçlu olabilme olasılıklarını gösteren yer.

Oyunda bizim kullanacağımız yerler de var. Bunlar: Morg, laboratuvar, Savcı'nın Ofisi, garaj, sorgu odası vb. yerler. Eğer olayımızda ölen birileri varsa morga gidiyoruz ve oradaki arkadaştan maktülün giysilerini ve maktülle ilgili bilgiler(uyuşturucu-alkol kullanımı-darbe izleri-yanık izleri vs.) alabiliyoruz. Bulduğumuz kanıtları(ayak izi- parmak izi- DNA vs.) laboratuvarımızda rahat bir şekilde karşılaştırabiliyoruz. Rahat bir şekilde diyorum. Çünkü laboratuvar kullanımı oldukça kolay. Karışık hiç bir şey yok. Savcının ofisindense şüphelendiğimiz veya kanıtlarda bizim sürekli gözümüze batan şüphelileri sorgu odasına almak için izin istiyoruz. Bazen bize izin vermiyor, ‘Daha fazla kanıt bulman gerekli’ gibi şeyler söylüyor. Bu lafları işitmemek için olay yerini didik didik etmeniz ve dikkatlice araştırmanız lazım. Garajı merak edenler için de bir açıklama yapayım. Eğer bulunduğumuz olayda şüpheli bir araba filan varsa garaja gidip parçalanıyor ve içi araştırılıyor. Bu araştırmayı tabi ki de biz yapıyoruz. Ortağımız fazla bir şey yapmıyor.

Her olayda farklı bir ortakla ilerliyoruz. Ortakların yaptıkları şeyler genelde aynı. Sadece ufak kişilik farklılıkları var. Mesela bazı ortaklar sakin, bazıları çok öfkeli olabiliyorlar. Bu ortakların bize fazla yardımı dokunmuyor. Olay yerini araştırırken bulduğumuz kanıtlar bir anda gözümüzün önünde canlanıyor. Mesela bir tel örgüde pantolon yırtığı gördüğümüzde gözümüzün önüne geliyor, yani hayal ediyoruz, kafamızda canlandırıyoruz. Bu mini videoları izlerken spoiler yemememiz düşünülmüş ve katilin üstü kapişonlu ve siyah bir giysiyle örtülmüş. Olay yeri en önemli yerimiz.

Gelelim sorgu sistemine. Sorgu sistemi fena değil. Soracağımız sorular hazır olduğu için burada oyunun zevki biraz kaçıyor. Allah’tan şüpheliler oyunda çok zeki de hemen suçlarını itiraf etmiyorlar. Sorgudakilerin mimikleri ise oyunların diğer grafiklerine göre daha iyi. Yeni çıkan Hard Evidence de yakın surat ifadeleri var. Sadece yaklaşabiliyor.


New York'un en başarılı CSI ajanları ile gizemli suçları çözmeye çalışın!
 
 
Dedektifler Mac Taylor ve Stella Bonasera, hit TV göstermek CSI: NY ®, bazı en garip durumlarda hiç çatlamak için yardımınıza ihtiyacımız var! Toparlamak ipuçları getirmek ve suçluların adalet adli tıp bilimi kullanarak. Bu Hidden Object Adventure oyunda gerçeği ortaya çıkarmak için, sorguya şüphelilerin suç mahalinde ziyaret etmeli ve fiziksel kanıt toplamak ve analiz etmektir. New York'un en başarılı CSI ajanları ile gizemli suçları çözmeye çalışın!


mac oyunlarõ