Need for Speed Pro Street
Gecenin üzerine titrediği, trafiğe açık ve tehlikeli sokaklar ile şirin polis arkadaşlarımıza veda ederek kendimizi yeni bir akıma, yani "Legal Street Racing" dünyasına doğru bırakıyoruz.
 
"İllegal Street Racing" denildiğinde akıllara heyecan, hız, gerilim ve şüphesiz Need For Speed gelir. Onunla bu akıma başlamış ve yine yıllardır da adresimizi şaşırmadan onunla aynı yolda ilerleştik. Underground ikilemesi, Most Wanted ve şüphesiz Carbon'un getirdiği yenilikler biz yarış oyunu tutkunlarının gönüllerini tam anlamı ile fet etmişti. Fakat artik yeni bir evrimin vakti gelmiş olacak ki yeni nesilde yepyeni bir Need For Speed ile beraberiz. Gecenin üzerine titrediği, trafiğe açık ve tehlikeli sokaklar ile şirin polis arkadaşlarımıza veda ederek kendimizi yeni bir akıma, yani "Legal Street Racing" dünyasına doğru bırakıyoruz ve beklenen yarış oyunu Need For Speed ProStreet ellerimizde. Artik ne ile karsı karsıya olduğumuzu biliyoruz. Sokaklardan ayrılarak kendimizi yasal organizasyonlar aracılığı ile zirveye taşıyacağımız bu macerada her zamanki gibi bol müzik, eğlence, hız, modifiye ve çekici ShowGirl'ler bize eslik edecek. Yapmamız gereken ise anahtarımızı bir defa daha elimize alarak Street King'in kim olduğunu göstermek için hazır mısınız arkadaşlar?

Need For Speed: Pro Street, serinin yeni, güçlü ve dinamik yönünü temsil eden bir yapım. Geçmişten bu yana her türlü tadın içinde bulundugu bu dop dolu oyunda "Profesyonel Yarış" kavramını benimsememiz istenmiş. Yenilenmiş EA logosu ve menüsü ile yenilikleri yavaş yavaş haber ediyor. Hemen gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra kariyer moduna dalıyoruz. Serinin her bölümünde bir arcade tadı almamamız için hazırlanan hikaye stratejisi Pro Street ile yeniden karsımıza çıkıyor. Fakat bu sefer daha basit ve eğlenceli bir biçimde. Ray Cooper adli genç bir yarışçıyı kontrol etiğimiz Pro Street'te yarış organizasyonlara katılma sansını yakaladıktan sonra 5 yarış Kralı ve onlara ulaşma çabaları içerisinde geçireceğimiz yarış günlerini takip ediyoruz. Ara videolar ile kralların bizle olan tatsız dialoglari sayesin dede hedeften şaşmadan devam etmemiz sağlanıyor. Basit birkaç yarıştan sonra zaten hemen kendimi ilk organizasyon olan Battle Machine ' de buluyusunuz. İlk olarak organizasyonlardan bahsedelim. Biliyorsunuz Pro Street yarış heyecanını yasal ortamlara taşıyor. Bu yüzden hız tutkularınızı besliye bileceğiniz 7 adet yarış organizasyonu bulunuyor. Battle Machine, React Team Sessions, Noise Bomb, Geffect, Rogue Speed, Super Promotion ve Nitrocide. Battle Machine, React ve Super Promotion ilk üç organizasyon olarak karsımıza çıkıyor. Ve onları bitirdikten sonra King'lerin turnuvalarına katılabiliyoruz. Her organizasyon kendi içinde çeşitli bölümlere ayrılarak dallanıp budaklanıyorlar. Her ekstra bağlantının kendisine ait bir adi ve logosu oluyor. Öyle ki daha ilk iki organizasyonu bitirseniz bile kariyer modunda %12 ilerlemiş olabiliyorsunuz. King'ler ise 5 kişiden oluşuyor. Hepside bir yarış türünde en iyi olma durumundalar. Onları tanımadan geçmeyelim.

RYO: Showdown King. Mitsubishi Evo X
Aki Kimura: Drift King. Mazda RX-7
Ray Krieger: Grip King. Bmw M3
Karol Monroe: Drag King. Ford Mustang GT
Nate Denver: Speed King.

Organizasyonlar ise elbette birbirinden farklı olma durumundalar. Her biri başka içeriğe ve konsepte sahip. Görsellik ve içerik anlamında başka sürprizler ile oluşan bu etkinlikler farklı bölgelerde gerçekleşiyor. Ve hatırlatmadan geçemeyeceğim, tüm organizasyonları hafta sonlarindan takip ediyoruz. Yani haftanın 2 günü yarışıyoruz diğer bir anlamda.

Battle Machine: Bu organizasyon oyunun ilk etkinliği. Punk/Rock seklinde müziklerden oluşuyor. Grip ve Drag yarislarindan ibaret bir içeriğe sahip. Hiz gerektiriyor anlayacaginiz.

React Team Sessions: Asya ve Avrupa kıtalarında yer alıyor. İkinci organizasyon. Tuning dneince akla ilk gelen yer Tokyo şehrinde yarışma imkanı bulabiliyorsunuz. Bu organizasyonda Grip, Drag bir kenara Speed Challange ve Drift ile ilk defa karsılaşıyorsunuz.

Super Promotion: International bir organizasyon. Her bölgeden gelen en iyi yarışçıların kapıştığı bir gösteri içeriyor. En iyinin belli olduğu anlardan biri yani. Tüm yarış türlerini içeriyor.

Rogue Speed: Logosu dahilinde tüm konsepti ile etrafa sinir saçan bir organizasyon. Türü Drag yarislarindan ibaret. Muscle türünün ağır bastığı bir etkinlik olma durumunda.

Noise Bomb: En eğlenceli organizasyonlardan biri. Türü Dift yarislarindan ibaret. Cogunlukla Asya kıtasında yarıştığınız Noise Bomb'ta dilediğiniz gibi Dift yapabilirsiniz.

Geffect: Grip organizasyonu. Uzun süreceği gibi hızlı araçlar gerektiren bir duruma sahip. Rock müzik türüne yatkın bu etkinlikte Ray, BMW'si ile sizleri bekliyorlar olacak.

Nitrocide: Speed Challenge türü bir organizasyon. Yapmanız gereken tek şey Hiz. Hassas kontrole dikkat etmeniz gerektiği gibi en hızlıda olmanız isteniyor. Ba

Tüm organizasyonları kazanıp tüm King'leri yenebilirseniz, RYO sizleri benzersiz Evo X'i ile bekliyor olacak. Yani son boss. Organizasyonlar yarış dışında farklı ve ilginç özelliklere sahipler. Öyleki onlarca insanin oluşturduğu kalabalık içinde kamerayı takip edince, dövüşen yada karşılıklı laf atışan seyircileri görmek büyük keyif veriyor. Ayrıca sürekli ShowGirl'ler etrafta dolanıyorlar. Fotoğraf çekme, dans etme gibi başka ufak detaylamada sahip olan seyirci kısmi gerçekten sizleri bir anlığına bile olsa bir organizasyon havasına sokabiliyor. Kendimi bir etkinlik içinde hissedebiliyorsunuz. Geride bıraktığınız her yarış sonunda Ryan bir sevinç gösterisi sunuyor. Oyunun bir başka ilginç yönü stantlara çıkan kralların sizin hakkınızdaki yorumları. Yarışları kazandıkça suratları düsen King'lerimiz bizlere sözlü sataşmalarda bulunabilirken görmezden geliyormuş seklinde davranarak seyircilerden kötü yönde eleştiri alabiliyorlar.

Merakla beklenen modifiye ve geliştirilmiş Autosclupt özelliğine. Öncelikle arabanızın dişi için gerekli olan parçaların Body Kit aracılığı ile saglandigini belirteyim. 14 adet Spoiler malzemeleri var. Jantlar ise her zamanki gibi fazla ve yeni ürünler ile beraber. Koltuk seçme haricinde Roof Scoop ve Hood içinde seçenekler sunulmuş. Ayrıca arka lastikleri kalınlaştırıp önleri içine bırakabilirsiniz. Performans konusunda ise 2 seçeneğiniz var. Hazır ya da manüel satın alma. Hazır satın alma ile upgrade paketlerini sorunsuz bir bicimde alıp cikiyorsunuz. Visal kısmi ise tamamen kontrolden cıkmış durumda. Birbirinden harika ve renkli tam tamına "450" adet vinyl seçeneği mevcut. Decal ve numaralar ise beraber "355" rakamını buluyor. Bu fazlaliklar ile benzersiz kodifiyeler çıkarma sansınız gittikce artıyor. Kullanabileceğiniz araç sayisı ise 55 adet. Başka bir yenilik ise hava şartları ve zaman kavramı. Yaris esnasında günesin yer değiştirdiğini görürseniz şaşırmayın. Yağmurlu, bulutlu ve güneşli seklinde 3 adet hava durumu bulunuyor. Eğer sokaklardan sıkıldıysanız, yeni bir heyecan arayışı içerisinde iseniz, benzersiz grafik ve oynanabilirlik özellikleri ile hayalleri asan bir düzeyde modifiye akımına kapılmak için Need For Speed: ProStreet size gereken tek şey.


mac oyunlarõ