Battle vs Chess
Yüzyıllardır kralların ve zekasını kanıtlamak isteyen insanların oyunu olagelmiş satranç bilgisayar oyunlarıyla tanıştığından beri şekilden şekile girmeye alışmıştı, belki de bu yüzden yeni açıklanan Battle vs. Chess oyunu duyurusu satranç severleri şaşırtmadı.
 
Bir zamanlar War chess adlı güzel bir satranç oyunu vardı. Oyunda satranç taşları yerine şövalyeler, uçan atlar ve dev kaleler bulunuyordu. Battle vs Chess de ondan esinlenmiş olacak ki bu oyunda da şövalyeler ve mistik karakterler var. Fakat oyunun yaratıcıları kopya bir oyun olmaktan çıkıp, satrançta ve bilgisayar oyunlarında çığır açmak istemiş olmalı ki 'müthiş- değişiklikler sunarak karşımıza çıkıyorlar. Oyunu çalıştırdığınızda basit bir menüyle karşılaşıyoruz. Burada Single Player (tek oyunculu), Multiplayer (Çok oyunculu), Live (Canlı), Settings (Ayarlar), Credits (Yapımcılar) ve Quit (Oyundan Çıkış) bulunuyor. Single Player i tıkladığınızda karşımıza Skirmish, Battlegrounds, Campaign, Mini Games ve Tutorial çıkıyor. Şimdi sizlere kısa kısa bunlardan bahsetmek istiyorum.

Skirmish: Normal bir şekilde satranç oynarsınız.

Battlegrounds: Burada Duel ve Slashermodları bulunuyor. Eğer Slasher'a girerseniz normal olarak başlıyorsunuz fakat bir taşı yiyeceğiniz zaman elinizdeki taşın gücüne göre bir orduya sahip olursunuz ve aynısı rakibiniz için de geçerlidir. Karşı orduyu tamamen bertaraf etmeniz gerekiyor. Duel modunu seçerseniz; yine normal olarak başlıyorsunuz fakat taşı yiyeceğiniz zaman tüm taşlar kenara çekiliyor ve yiyeceğiniz taşla sizin taşınız ortaya geliyor. Sol tarafta oklar geliyor ve zamanında basarak müdahale etmeniz gerekiyor.

Campaign: size görevler veriyor veistediği şekilde bitirmenizi istiyor.

Mini Games: 20 hamle içinde en çok taş yeme gibi küçük oyunlara buradan ulaşabilirsiniz.

Tutorial: Bldiğiniz gibi eğitim yeri. Satranç öğrendiğim gün geldi aklıma da keşke o zamanlar da böyle müthiş animasyonlu satranç oyunlarından öğrenme imkanım olsaydı.


Oyun Özellikleri
Firma         : Topware Interactive
Türü           : Satranç, Eğlence
G. Tarihi   : 2011
Sürümü    : v1
   
Mac OS     : 10.6+
islemci      : Intel +
Bellek        : 256 MB
Grafik        : 64 MB
Hard Disk : 1 GB
Oyun Görselleri
mac oyunlarõ