Soldier of Fortune 2 Gold
Halkı teröristlerden kurtarabilecek tek kişi vardı John Mullins…
 
Teknolojinin ilerlemesiyle FPS türündeki oyunlar olması gereken yere oturdu. Bu oyunların çoğunda şiddet ana unsur olarak göze çarpıyor. Bu aralar hemen hemen bütün oyunlar şiddet içeriyor tabii ki Sims ailesini bunun dışında tutmak gerekiyor o tamamen cinsellik içeriyor ;)

Bu oyun bildiğiniz gibi Almanya'da yasaklanmıştı. Bu oyunun en büyük özelliği düşmanlarınızın kolunu bacağını kopartıp kafalarını patlatabilmeniz. Düşmanlarınızın vücudunda vurabileceğiniz tam 32 farklı nokta bulunuyor. "Üzerine patlayıcı yerleştirilmiş bir kişi en fazla kaç metre çapında alana saçılabilir?" türündeki sorunun cevabını merak ediyorsanız, bunun yanıtını bu oyunda alacaksınız.

Uzun süre develet bağlı olarak çalıştıktan sonra artık paralı asker olmaya karar veren John Mullins rolündesiniz. Görevlerinizin çoğunu "The Shop" adı verilen örgütten alıyorsunuz. Ortağınız Sam ile beraber amacınız dünyaca teröre son vermek. Bir terörist grup ünlü bir bilim insanı olan Dr. Piotr Ivanovich'in virüsü sayesinde dünyayı tehdit etmektedir. Virüsü dünyaya salınmadan önce bulunup yoketilmesi gerekiyor. Görevinizi tamamlamaya çalışırken Hong Kong, Kamboçya, Texas ve Kolombiya gibi dünyanın farklı bölgelerine gidiyorsunuz. Haritalar inanılmaz derecede büyük zaten inanamayacaksınız. Oyundaki silahlar gerçek hayatta kullanılanlarla aynısı. Hiçbir Mac oyununda bulunmayan çeşitli silahlar mevcut. Düşmanların zekası da iyi uyarlanmış. Attığınız el bombalarını size tekrar atabilirler. Ayrıca insan gibi tepki verip arkadaşlarını uyarıyorlar. Çalıların arkasına saklanıyorlar. Sizinle başa çıkamayacaklarını anladıkları anda  alarm düğmesine basarak yardım çağırıyorlar. Oyun Quake 3 motoru kullanıyor ve grafikler gayet iyi.

Yeni kullanılan teknoloji karakter animasyonunu mükemmelleştirmiş. Öyle ki artık bir uçurumun kenarında ölen kişinin bacakları eskisi gibi dümdüz durmuyor uçurumdan aşağı sarkıyor. Mekanlar da sizi havaya sokmaya yetiyor. Normal FPS de düşmanlarınız sadece ölebilirken bu oyunda parçala ayırılabiliyor. Ateş ettiğiniz bölgeye göre düşmanlarınız farklı şekillerde can veriyor. Kolu kopuyor, beyninin yarısı duvara yapışırken diğer yarısı yere dökülüyor ya da bağırsaklarını sayarken birden yere düşebiliyorlar. Zaten oyun vahşet ile önplana çıkıyor. Bu kadar vahşeti ve kanı kaldırabilirseniz karşınızda en gerçekçi oyunlardan biri. Birinci bölümü oynarken bilgisayarın yavaş hareket ettiğini hissedeceksiniz. Bu sorun ikinci bölüme geçtikten sonra çözülüyor ve oyun normal bir hıza yükseliyor.


mac oyunlarõ