The Sims 3 World Adventure 1 + High End Loft Stuff 2
World Adventures, sim'lerimizi, dünyanın farkı bölgelerindeki maceralara götürüyor. Macera peşinde koşacağımız ülkeler ise, Fransa, Çin ve Mısır. Aslında Çin ve Mısır macera peşinde koşmak için seçilmiş olan isabetli ülkeler ;-)
 
The Sims serisinin tüm oyunları satış rekorları kırarken, oyunlar için çıkan yaklaşık 20 DLC paketi de hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşmayı başardılar. Maliyet olarak EA’ya neredeyse hiç yük olmayan küçük simler, gelir kaynağı olarak ise birçok dev yapımı geride bırakıyor. Nitekim EA’de kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez diyerek, The Sims serisi için yatırımlar yapmaya devam ediyor. Klasik bir Sims ürünü olarak gayet başarılı bir satış grafiği ortaya koyan World Adventures’te bakalım simlerimizi neler bekliyor.

The Sims 3: World Adventures, adından da anlaşılacağı üzere küçük simlerimizi, dünyanın farkı bölgelerindeki maceralara götürüyor. Oyunda macera peşinde koşacağımız ülkeler ise, Fransa, Çin ve Mısır. Aslında Çin ve Mısır macera peşinde koşmak için seçilmiş olan çok isabetli ülkeler. Fakat Fransa’ya ben bir anlam veremedim. Zaten oyunda Fransa’da pek bir macera veya atraksiyonlu bir olayla karşı karşıya kalmıyoruz. Size, ağırlıklı olarak Çin ve Mısır’a seyahatlerde bulunmanızı öneririm. The Sims 3: World Adventures’ta sizleri bir sürü bulmaca ve macera bekliyor. Öncelikle sizlere seyahatlerimizden bahsedeyim. Oyunda bir ülkeye seyahat için vize sahibi olmamız gerekiyor. İlk başlarda sahip olduğumuz vizenin süresi çok kısıtlı. Bu yüzden gittiğimiz ülkede kısa bir süre kalabiliyoruz. Bu vizeyi uzatmanın yolu ise bize verilen görevleri tamamlamaktan geçiyor. Bu kısım bir eğitim turu gibi olmuş. Oyun size görevlerinizi öğretiyor ve ardından gayet uzun süreli bir vize sahibi oluyorsunuz. Bundan sonrası ise tamamen sizin macera ruhunuza kalıyor. İsterseniz Mısır’a gidip bir turist gibi piramitleri gezebilir, oradaki bir hediye dükkânından eviniz için birkaç parça aksesuar satın alabilirsiniz. İsterseniz de usul usul piramitleri gezmek yerine kendi rotanızı çizer ve eviniz için aksesuarı, bubi tuzaklarıyla dolu piramitlerde, anıt mezarlarda kendiniz arayabilirsiniz. Bu macera esnasında eğer ikna edebilirseniz, yanınıza başka simlerde alabilirsiniz. Yani buradan da anlayabileceğini üzere, yeni simlerle tanışıp arkadaşlıklar kurma olayımız bu ek paketimizde de fazlasıyla mevcut.

Tabi ki işin macera ve hazine arama kısmı The Sims 3: World Adventures’in sadece ufak bir bölümü. Gelen ek paketle birlikte, simlerimize yeni ilgi alanları da eklenmiş durumda. Bunlardan en önemlileri fotoğrafçılık ve uzak doğu sporları. Fotoğrafçılık merakı, genelde Mısır’a seyahat ettiğinizde geliştirebildiğiniz bir ilgi alanı. Zaten oyunda, fotoğrafçılık için gerekli ekipmanları da Mısır’dan sağlıyorsunuz. Bir diğer ilgi alanımız olan uzak doğu sporları ise, sizinde tahmin edebileceğiniz üzere Çin’e olan seyahatlerimizden sonra ön plana çıkıyor. Dilersek uzak doğu sporlarını öğrenebiliyor ve simimizle çeşitli müsabakalara katılabiliyoruz. İşin eğlenceli kısmı ise seyahatlerimizden döndüğümüz zaman başlıyor. Yukarıda bahsettiğim gibi gittiğimiz ülkelerdeki mağazalardan çeşitli envanterleri alıp evimize getirebiliyorduk. Mesela ben bir Mısır seyahatim sonunda bol miktarda bubi tuzağı satın almıştım ve bunları evime geldiğimde, çeşitli köşelere yerleştirdim. Daha sonra dönmemin şerefine bir parti düzenledim ve tüm komşularımı davet ettim =) Parti inanılmaz eğlenceli bir hal aldı. Özellikle dolaptan çıkan mumyaların komşu simleri kovalama olayı, benim simimi gülmekten yerlere yatırdı. İşte bu şekilde oyununuzu çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Diyelim evinizin görünümünden canınız sıkıldı. Dilerseniz, yeterli derecede paranız varsa, evinizin çatısını Çin’deki evler gibi yapabilirsiniz. Bunlar Sims 3 World Adventures’te benim keşfettiğim, yaşadığım şeyler ve diyebilirim ki daha keşfedilmeyi bekleyen çok hazine var. Sizler benden çok daha fazlasını yapabilir, siminizi Mısır’a sultan bile yapabilirsiniz.

 
The Sims 3 High End Loft Stuff
Bonus Yıldönümü Eşyaları! Bu özel 10. Yıldönümü paketinde The Sims ve The Sims 2 oyunlarından çok sevilen üç eşya da bulunuyor:  kalp şeklinde, titreşimli yatak, elektrogitar ve akvaryum ;)
 
The Sims 3 High-End Loft Stuff ile Sim’lerinizin evlerini şık ve teknolojik hale getirin. Teknoloji üssü ev ofisiniz için yeni cihazlar, oyun odası için yeni nesil oyun sistemi, modern oturma odaları için şık mobilyalar ve fazlasıyla, Sim’lerinizin evinde en çok zaman geçirdiği odaları yepyeni eşyalarla döşeyerek, evleri son derece modern hale getirebilirsiniz! Evlerini modernleştirdikten sonra dikkatinizi gardıroplarına yöneltin ve onlara birbirinden çekici, son moda giysiler verin. Yeni bir görünüme ihtiyaç duyan ister Sim’inizin kendisi, ister evi olsun, The Sims 3 High-End Loft Stuff ile Sim’lerinizi lüks yaşantıyla tanıştırabilirsiniz!

Genelde tüm dekoratif elemanlar, eşyalar ve giysiler sayıldığında 60 civarı yeni cisim, yaklaşık 5-6 set olarak kullanıcıya sunulur. Farklı temalarda oyununuzu zenginleştirmek için uygun paketlerdir...

• Son moda mobilyalar ekleyin: Sim’lerinizin yatak odalarını, eğlence odalarını,
   ofislerini ve bahçelerini güzelleştirin.

• Sim’lerinizin evlerini dönüştürün: modern koltuklar, şık kahve sehpaları ve seçkin
   sanat eserleriyle süsleyin.

• Sim’lerinize pahalı elektronikler hediye edin:
   Ultra-ince televizyonlar, video oyun ve ses sistemleri.

• Sim’lerinizin gardıroplarını düzenleyin: özel dikim giysiler, son moda tasarımlar ve
   sofistike elbiseler.

• Bonus Yıldönümü Eşyaları! Bu özel 10. Yıldönümü paketinde The Sims ve The Sims 2
  oyunlarından çok sevilen üç eşya da bulunuyor: kalp şeklinde, titreşimli yatak, elektrogitar  
  ve akvaryum.

Severek oynadığımız The Sims 3 oyununa eklenen bu yeni ek paket ile oyunumuz daha da zevkli bir hale gelerek yeni eklenen bu eşyalar oyunu oynarken zevkimizi bir kat daha artırıyor. Severek oynadığımız evlerimizi dekore etmenin zamanı çoktan geldiydi ;)
 


mac oyunlarõ