Site Rengi

Hayat nehir misali akıp gitmekte

Hayat nehir misali akıp gitmekte

Hayatın nehir misali aktığını, geçen günlerin bir daha yakalanamayacağını fark ettiğim bu günde cesaretimi toplayarak hafta sonlarını kendime ayırmaya karar verdim. Temiz havayı solumak için erkenden kalkacak, parkta birkaç tur atacak, acıkınca da parktaki büfeden taze gevrek alacak, üstüne sıcacık çay içerek şımaracaktım.

Uzun zaman önce aldığım, gardıropta ambalajında bekleyen eşofman takımımı büyük bir hevesle çıkardım. Sabahın erken saatleri olduğundan herkes uyuyordu. Oldukça sessiz davranarak giyindim. Çocukluğumu yaşayacak, çocuk gibi davranacak, kendime sınır koymadan deliler gibi eğlenecektim.

Birkaç esnemeden sonra kendimi kapıda buldum. Son kez ellerimi iki yana açarak uzunca esnedim. Ufak bir titremeden sonra beni heyecanlandıracağına inandığım yeni hayatıma koşar gibi sıkı adımlarla yürümeye başladım. Parka vardığımda in cin top oynuyordu. Sadece birkaç kedi köpek -düşmanca geçen eski günlere inat- dostça çöplükteki yiyecekleri paylaşıyorlardı o kadar.

Onlara aldırış etmeden önceleri ufak sonraları yüksek tempoyla parkın koşu yolunda beni üzmeyecek kadar turladım. Kararımı benimser bir mutlulukla büfenin hemen karşısındaki banka oturdum. Kimse olmadığından rahat tavırlarla temiz havayı soluyarak iki elimi bankın sırtına açarak keyif çattım. Büfeci gelince doğruldum. Artık büfecinin hazırlıklarını, ne zaman çayı hazır edeceğini, gevreğin ne zaman geleceğini meraklı gözlerle izledim.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.