Site Rengi

Mutlu sonlarını yazarlar

Mutlu sonlarını yazarlar

Düşünsenize bir metal parçası aracı kullanmak için ehliyet gerekirken bir ömür geçirilecek evlilik için hiçbir yeterlilik şartı aranmıyor. Bir yanda sadece bir metal yığını, diğer yanda ete kemiğe ruha bürünmüş daha çok kadının mağdur olduğu yaratılmışların en üstünü bir insan. Trajikomik ama acı gerçek. Kadını bir eşya gibi kullanacaksa insanlar, haklarını korumayacaksa yasalar, bırakın dalında daha güzel. Bir peçete gibi kullanıp sağa sola atılmayı, itilip kakılmayı hiç hak etmiyorlar.

Çevremiz karakter yoksunu onca insanla sarılmışken akla gelen iki şey var: Ya iyi insanların sayısını artırmaya çalışıp kalan ömrünüzü mutlu ve huzurlu geçireceksiniz; ya da salı vereceksin inceldiği yerden kopsun, canını incitsin, mutluluk ve huzur hayal olsun.

Oysa kadın çiçek gibi koklanmak, önemsenmek ve güç bulacağı bir dayanaktan öte ne ister ki? Ne güzeldir mutlu kadın. Gül olur koku yayar, ışık olur etrafınızı aydınlatır. Evlat verir babalığı tattırır. Bunu onlara çok görmeyelim. Bir alıp on veren kadın her şeyin iyisini hak eder. Koklanmazsa hazanda solan yapraklar gibi solar, ışıksız kalır odalar. Dalında meyvesi olmayan ağaca döner. Yoktur kazananı. Çoktur zararı bu aptallığın. Vadide sahra, bakışlarında merhamet, dokunuşunda sevgi olan kadınlarımıza sahip çıkalım

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.