Site Rengi

Saç teli ince olanlara bakım yöntemleri

Saç teli ince olanlara bakım yöntemleri

Normalde baktığımız vakit saçlar düz ve ince telli ise günlük yaşamımız bir hayli kolay olabilir. Fakat başka bir bakış açısı ile baktığımız zaman ise sağlığını korumak ve şekil vermek açısından da zor bir saç tipi olmasıdır. Saçları ince telli olanların bakımını kolay oluşturacak yöntemler.

Saçınızı kirli bırakmayın ve temizleyin. İnce tel saçlar sık sık yıkasanız dahi ağırlaşmaya daha meyilli olduğu için gereğinden fazla krem ile besleyici yağ kullanırsanız bu kez de saçların yağlanmış olacaktır.

Saçlarınızı keserken dikkatli olun zira ince tel saçlara şekil vermek daha zor olabilmektedir. Bu nedenle de saç kesiminin önemi büyüktür. İnce katmanlar ile yumuşak kullanmak saçlarınızı daha hacimli yansıtacaktır.

Şekillendirme konusuna gelir isek ince telli saçlara sahip iseniz yağlı bakım ürünlerini az olarak seçmelisiniz. Saçlarınızı ağırlaştıracağı için yağlı saç ürünleri, şekil vermekte zor olur ve sorun yaşarsınız. Tercihleriniz arasında tutucu özelliği yüksek olan ürünler olmalıdır.

Fön olarak ise saçlarınız ihtiyaç duyabilir. Hemen hemen bütün hacim veren ürünler etkilerini tam olarak gösterebilmek için föne ihtiyaç duymaktadır. Be sebep ile saçlarınızı fön ile kurutmak da hacim sağlayacaktır.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.