Türkiye’de Koronavirüs kararlarına bir yenisi daha eklendi

16.03.2020
329
Türkiye’de Koronavirüs kararlarına bir yenisi daha eklendi

Bartın Valiliği deniz yoluyla limana gelerek ülkeye giriş yapmak isteyenlere Koronavirüs tedbirleri kapsamında yasak getirdi. Yasak özellikle Koronavirüsün yaygınlaştığı ülkelerden gelen vatandaşlara dikkat çekilerek uygulanıyor.

Bartın Valiliği tedbirler kapsamında Zonguldak Sahil Sağlık Merkezinden uzman yardımı aldı. Zonguldak Sahil Sağlık Merkezinden gelen iki uzman yabancı bandıralı gemideki mürettebatın sıkı kontrolünü yapmaya başladı.

Valilikten yapılan açıklama: “Bakanlık talimatları doğrultusunda koronavirüsün salgın olarak görüldüğü başta Çin olmak üzere İran, İtalya, Fransa, İspanya, Belçika, Almanya, Hollanda, Danimarka, Avusturya, Irak, Azerbaycan, Güney Kore ve İsveç uyruklu kişilerin ülkemize girişine izin verilmemekte, ayrıca bu ülkelerin vatandaşı olmasa bile son 14 gün içerisinde bu ülkelerde bulunan başka ülkelerin vatandaşları da ülkemize alınmamaktadır.

Bartın Limanı’na gelen yabancı bandıralı gemi ve personelinin ilk olarak Zonguldak Sahil Sağlık Merkezi tarafından limanımızda görevlendirilen uzman sağlık personelleri tarafından gerekli kontrolleri yapılmakta ve kendi görevleri ile ilgili çalışma yapan deniz polisi, gümrük muhafaza memurları ve belediye personeli bu kontrollerden sonra gemilere alınmaktadır.”


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.