Site Rengi

Sağlık Bakanı Koca umut verici açıklamalar yaptı

23.03.2020
942
Sağlık Bakanı Koca umut verici açıklamalar yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında dikkat çekici noktalar yer aldı. İlk defa dile getirdiği konular da yer aldı.

Bakan Koca, vefat eden 30 hasta’dan ikisinin 50-60 yaş aralığında, geriye kalanların ise 60-61 yaş üstü olduğunu dile getirdi. İyileşen hastaların da sayısının bir hayli fazla olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bizzat şu sözleri kullandı: ”91 yaşa kadar var, 60’ın altında iki hasta var yani 50-60 arası, onun dışındaki bütün hastalar 61’in üzerinde.” dedi.

Bakan Koca’ya, canla başla çalışan sağlık çalışanlarımızın arasında Kovid 19’a yakalanan var mı diye soruldu. Yeni tip Koronavirüsüne yakalanan sağlık çalışanlarının olduğunu da dile getiren Koca, ilk defa belirtti bu konuyu.

Van’da 10 civarı tanının olduğunu dile getiren Koca, Van ilimiz vaka sayısının en çok görüldüğü iller arasında yer almıyor dedi. Zira İran’dan Van’a çok sayıda insan geçişi olmaktaydı bu konuda aydınlatılmış oldu.

Çin’den yeni ilaçların bu sabah itibariyle geldiğini ve hastalar da kullanılmaya başlandığını dile getirdi. İlaçların etkisinin ne olacağı ise önümüzde ki günlerde bakanlıkça açıklanacak. Çin’in bu ilaçlar sayesinde bir çok hastayı iyileştiği belirtiliyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.