Site Rengi

Resmi Gazete’de Yayımlandı Ulaştırma Bakanı Görevinden Alındı

28.03.2020
1.564
Resmi Gazete’de Yayımlandı Ulaştırma Bakanı Görevinden Alındı

Gece vakti sıcak gelişmeler yaşanıldı. Resmi Gazete’ye düşen bilgiye göre Cumhurbaşkanlığı kararı neticesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan görevinden uzaklaştırıldı ve yerine Adil Karaismailoğlu getirildi. Böylelikle 2018 senesinde geçiş yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kabinesinde ki ilk görev değişikliği oldu.

BÖYLELİKLE BİR İLK OLDU VE DEĞİŞİKLİK YAPILDI CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİNDE

Resmi Gazete de atama kararlarında şu sözler yazıldı: “Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Adil Karaismailoğlu Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106’ncı maddeleri gereğince atanmıştır.” diye eklenildi.

Adil Karaismailoğlu kısaca kimdir?

Trabzon’da 1969 yılında doğmuş olup, Trabzon Lisesi ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi’nde, Makina Mühendisliği bölümünü bitirerek mezun olmuştur.

Yüksel Lisans’ta yapmıştır. 1995 yılında İBB Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde ilk görev hayatına başlamıştır. Çeşitli birimlerde görevler almıştır.

Son olarak 2018’in 26 Nisan tarihinde İBB Başkanlığı’nda Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Evli olup 2 çocuğu bulunmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.