Site Rengi

Van’da koronavirüsü bildiren muhtar ödüllendirildi, gizleyen ise görevden alındı

17.04.2020
374
Van’da koronavirüsü bildiren muhtar ödüllendirildi, gizleyen ise görevden alındı

Yeni yip koronavirüs, teknik ismiyle Kovid-19 tüm dünyada yayılım eğilimine devam ediyor. Ülkemizde yayılım oranı düşse de vaka sayısı artmaya devam ediyor. Bu virüsle mücadele tüm dünya da sürüyor aslında.

Yayılmaması adına uyarılar yapılıyor, tedbir ve önlem alınması isteniyor. Dikkate almayanlar da çıkıyor, dikkate alanda ki Van’a örneğini gördük.

Van’ın Edremit ilçesinde, Doğanlar Mahallesi Muhtarı İbrahim Öndil takdire şayan bir harekete imza attı. Van’a, İstanbul’dan gelmekte olan otobüsü ihbar etti. Zira içerisinde koronavirüslü vaka olduğunu biliyordu ve bildirdi.

Hemen olaya müdahil olan Van Valisi, otobüsü Erzincan’da durdurtmuş ve içerisinde ki hastalar ambulanslarla hastaneye kaldırılmıştı.

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Muhtar Öndil’e teşekkür etti ve plaket vererek ödüllendirdi. Pozitif vakalar tedavi altına alınırken, 3 pozitif vaka daha da tespit edildi. Muhtar sayesinde mahalle hatta Van ili olası bir salgından korunmuş oldu.

Yine Van’da ise muhtarın yaptığı görevden alınmasına sebep oldı. Van’ın Başkale ilçesi Örmetaş Mahallesi Muhtarı Mikail Duman, mahallesinde ki pozitif koronavirüs vakalarını gizlediğinden dolayı görevinden alındı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.