Dilovası Belediyesi attığı adımlarla takdir toplamaya devam ediyor

18.04.2020
134
Dilovası Belediyesi attığı adımlarla takdir toplamaya devam ediyor

Türkiye’de bildiğimiz gibi yüzlerce belediye var. Fakat aralarında Dilovası Belediyesi bu aralar haberlere sık sık gelerek takdire şayan adımlar atıyor. Başrolde haliyle Dilovası Belediyesi Başkanı Hamza Şayir var.

Başkan Şayir, daha önce makam aracını satarak, yardıma muhtaç öğrencilere kırtasiye malzemeleri alarak yardımda bulunmuş ve bu adımıyla bir çok kesim tarafından takdirle karşılanmıştı.

Ramazan ayı çalışmalarını sürdüren Dilovası Belediyesi, yeni tip koronavirüsü salgını sebebiyle her haneye ramazan kolileri götürerek yardımda bulunacak. Paketlerin içerisinde gıda ürünleri bulunacak. Koronavirüs salgını sebebiyle evlerinde olan ailelere destek sağlanmış olacak.

Hediye paketleri için ise hummalı çalışmalar sürerken olağanüstü temizlik ve hijyen önlemleri de alınıyor. Hediye kolilerinin hazırlandığı yer bi kere dezenfekte ediliyor ve ürünlerin her biri için de bu işlemler geçerli tek tek dezenfekte işlemi yapılacak. Yine bitmiyor ürünler paketlenip kolide hazır duruma geldikten sonra dağıtıma çıkmadan son kez dezenfekte edilip öyle yardım sağlanacak.

Dağıtım her haneye yapılacağı için bazı hanelerde durumu iyi olanlar, zengin olanlar illa ki olacak. Belediye bunu da düşünmüş ve anlamlı bir not eklemiş: “Bu Ramazan kolisine ihtiyacınız yok ise lütfen bir ihtiyaç sahibine ulaştırınız” diye belirtmiştiler. Adamlar bunu bile düşünmüş. Takdir ediyoruz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.