Site Rengi

Türkiye ve Azerbaycan’dan iş birliği

18.04.2020
811
Türkiye ve Azerbaycan’dan iş birliği

Türkiye atılımlarına devam ediyor. Krizi fırsata çevirme gayretindeki Türkiye’mizden çok önemli bir hamle daha geldi. İki devlet tek millet dediğimiz Dost ve Kardeş ülke Azerbaycan ile ortaklaşa modern silahlar üretilecek.

İki ülke heyetleri arasında ortak mutabakata varılarak kamuoyuna yapılan açıklamalara göre Türkiye ve Azerbaycan güçlerini birleştirerek silah üretecek, dosta güven düşmana korku salacaklar. Bu tarihi adım sosyal medyada dalga dalga yayıldı.

Türkiye ve Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin 8. Toplantısı sonrasında mikrofonlara konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, “Bakü-Ankara ortak askeri tatbikat konusunda anlaşmaya vardı,” dedi. Ayrıca Azerbaycan’da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan da gelişmelerden mutluluk duyduğunu belirtti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, “2019’da Azerbaycan ve Türkiye 13 ortak tatbikat gerçekleştirdi. 2020’de de tatbikatların sayısı artacak. Ayrıca Türkiye’den modern silah satın almaya devam edeceğiz. İki ülke arasındaki anlaşma birlikteliğimize güç katacak,” açıklamalarında bulundu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.