Site Rengi

Zonguldak Kovid 19’ta vefat oranıyla İstanbul’u geçmiş durumda

18.04.2020
789
Zonguldak Kovid 19’ta vefat oranıyla İstanbul’u geçmiş durumda

Sağlık Bakanlığı’nın geliştirdiği bir uygulama ile bundan sonra virüslü bölge ve kişilerden sakınabileceğiz. Bu uygulamanın adı HAYAT EVE SIĞAR. Bu uygulamayı bilgisayarınıza kurduktan sonra istediğiniz bölgeleri tarayabileceksiniz. İlk yapılan taramalarda illerimiz içerisinde nüfus yoğunluğuna göre birinci sırada yer alan ilimiz Zonguldak.

Neden Zonguldak? Sadece vatandaş değil maalesef yaklaşık 150 sağlıkçı da corona virüsle enfekte oldu. Farklı bölgelerde yaşasak da ortak kaygımız corona virüs. Bu işi başaracaksak birlikte hareket ederek başaracağız. Ancak bazı illerimize daha fazla görev düşüyor.

Bunlardan birincisi İstanbul gibi dursa da aslında nüfus yoğunluğuna göre aslında Zonguldak. Sebebine gelecek olursak Bu ilimizde yaşayan insanların yaklaşık %60’ı akciğer hastası. Bilindiği üzere bu virüs solunum yoluyla akciğere enfekte olarak ölümcül oluyor. İkinci bir nedense Zonguldak limanının uluslar arası çalışıyor olması.

Onun için Zonguldak büyükşehir olmadığı halde bu kapsamda yer alan iller arasında sayıldı ve tedbirler bire bir uygulamaya kondu. Bu illerdeki tedbirler son bir kararlar 14 gün daha uzatıldı. Zonguldak’ın en dikkate değer bir verisi de yaklaşık 150 sağlıkçının bu virüse yakalandığı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.