Kuzey Irak’ta ve GATA’da 2 asker şehit oldu

25.04.2020
309
Kuzey Irak’ta ve GATA’da 2 asker şehit oldu

Bugün 2 Askerimiz şehadet şerbeti içti. Milli Savunma Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, Irak’ın Kuzey’inde Haftanin bölgesinde pkk ile çıkan çatışma sonucunda 1 askerimiz şehit oldu, 3 askerimiz yaralandı ve operasyonda 12 pkklı etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı şu sözleri aktardı: “Irak kuzeyi Haftanin bölgesindeki üs bölgemize teröristlerce yapılan taciz ateşi sonucu 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede 12 PKK’lı terörist etkisiz hale getirilmiştir.” diye bildirildi.

ŞEHİDİMİZİN MEMLEKETİ HATAY’DI

Normalde Şırnak’ta görevliyken geçici görev ile Irak’ın Kuzeyine sevk edilen Şehit Söz. Er Ahmet İnce 30 yaşındaydı, şehit haberi Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yaşamakta olan ailesine bildirildi.

Hatay Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve askeri yetkililer acı haberi aileye verdi. Şehidimizin annesi Meryem İnce ve şehidimizin 2 kardeşi ağlayarak feryat etti. Fenalaşan şehit yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti. Şehit evi bayraklarla donatıldı, şehit yakınları ve komşular eve akın etti.

TOKAT ERBAA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Tokatlı Uzman Çavuş Aziz Balcı daha önce yaralanmış ve GATA’da tedavi edilmekteydi maalesef yaşam mücadelesini kaybetti ve şehit oldu. Acı haberi Tokkon Başkanı Ahmet Yılmaz duyurdu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.