Koronavirüse yakalanan Kadir Şeker alınan kararca tutuklu olarak yargılanmaya devam edecek

29.04.2020
187
Koronavirüse yakalanan Kadir Şeker alınan kararca tutuklu olarak yargılanmaya devam edecek

Corona virüs sonrası gündemden düşen Kadir Şeker olayı tekrar gündeme geldi. Üniversiteye hazırlık aşamasındaki Kadir Şeker parktan geçerken tartışan sevgililerin arasına girmiş, ancak olay Özgür Duran’ın ölümüyle sonuçlanmıştı. İstemeden katil olan talihsiz Kadir Şeker bu kez de virüse yakalandı.

Covid-19 adam seçmiyor. Bazen zengin, bazen fakir, bazen gündemden bir kişi. Onun için fark eden bir şey yok. Gafil gördüğünü, tedbirsiz yakaladığını hemen esir alıyor. Şüphe üzerine hastaneye kaldırılan Kadir Şeker’in Covid-19 testi pozitif çıkınca hastanede tedavi altına alındı.

Covid-19 testi öncesi duruşması yapılan Kadir Şeker’in tutukluluğunun devamına karar verilmişti. Özgür Duran’ı öldürmekten yargılanan Kadir Şeker’in Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavisine devam ediliyor. Hastaneden yapılan açıklama ise ilk müdahale ardından durumunun iyi olması üzerine taburcu edildiği bildirildi.

Kadir Şeker bunun üzerine 14 günlük karantina sürecinde gözetim altına alındı. Hastalığı nereden kaptığı tam olarak bilinmese de Kadir Şeker’in son temaslı olduğu arkadaşları incelmeye alındı. Yaşananları yakında takip eden Kadir Şeker’in ağabeyi Fatih Hidayet Şeker açıklamalarda bulundu:

“Kardeşim Kadir bugün sabah saatlerinde corona virüs şüphesiyle Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Cezaevinde pozitif bir kişi ile temasta bulunduğu için şüphe üzerine test yapılmak için hastaneye gönderildi. Kardeşimin can güvenliğinin olduğu bir durumda tutuklu olarak yargılanmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. İyileştiği durumda bile tekrar cezaevine döndüğünde yine aynı kişilerle temasta bulunacak.”


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.