Mağara’da kanserden hayatını kaybeden pkklı devlete 10 milyon TL bıraktı

29.04.2020
858
Mağara’da kanserden hayatını kaybeden pkklı devlete 10 milyon TL bıraktı

İçişleri Bakanlığı tarafından Terörden Arananlar Listesi yayınlanıyor burada zanlıların özellikleri ve kim olduklarına göre ihbarda para ödülü veriliyor.

Bu listede kırmızı kategoride yer alan pkknın sözde üst düzey aranan isimlerinden biri olan sözde “Dersim Eyaleti” yürütme konseyi üyesi olan ve kadınlardan sorumlu olan “Zin Avesta” kod isimli 44 yaşında ki Hafize Özdemir, Tunceli kırsalın da bulunan bir mağara içerisinde hayatını kaybettiği tespit edildi.

Terörden Arananlar Listesi’nde 10 milyon TL ödül ile aranmakta olan pkklı “Zin Avesta” kod isimli Hafize Özdemir kanser hastalığından dolayı 2 ay önce bir mağara içerisinde ölü olarak bulundu.

Yapılan istihbari çalışmalar, telsiz dinlemeleri gibi bir çok yöntem ile elde edilen verilere göre Hafize Özdemir’in kanser sebebiyle hayatını kaybettiği pkklılar arasında yapılan telsiz konuşmalarında ortaya çıktı.

Pkknın sözde Tunceli sorumlusu olan “Munzur” kod isimli teröristle Kandil Bölgesi’nde bulunmakta olan “Roj” kod isimli teröristin arasında geçen konuşma deşifre edildi. 2 pkklı arasında geçen görüşmeye ait kayıtlar ise şöyle:

“Avesta arkadaşımız uzun zamandır hastaydı. ‘Doktor Deniz’ arkadaşımız tedavi etmek için uzun uğraşlar verdi. Kemiklerinde çok ciddi sorunlar vardı ve kış üslenmesi sırasında fenalaştı, kanser hastalığına yakalanmış ve şubat ayı ortalarında öldü” ifadeleri ile tespit edildi.

Şırnak Cizre doğumlu olan ve 1993 senesinde pkkya katıldığı bilinen Hafize Özdemir’in öldüğü bölge, güvenlik güçlerince araştırılıyor ve yer tespiti için çalışmalar sürüyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.