Ömer Döngeloğlu hoca koronavirüs sebebiyle vefat etti

03.05.2020
361
Ömer Döngeloğlu hoca koronavirüs sebebiyle vefat etti

Günlerdir koronavirüs tedavisi görmekte olan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu hayatını kaybetti. Normalde televizyonlarda her ramazan çıkar yayın yapardı, hayranları merak içerisindeydi neden televizyonlarda göremedikleri için, dün de sosyal medyada durumunun ciddileştiği belirtiliyordu. Maalesef bugün acı haber geldi. Döngeloğlu hayatını kaybetti.

Nihat Hatipoğlu sosyal medya hesabından şu sözleri aktardı: “Ömer Döngeloğlu hocamız Koronadan tedavi görüyordu. Vefat haberini aldım. Çok üzüldük.Samimi ve gönülden bir insandı. Mekanı cennet olsun. Efendimize ve sahabesine komşu olsun. Allah rahmet etsin. Ona ve bu hastalıktan vefat eden tüm insanlarımıza Allah rahmet etsin” dedi.

Kısaca bahsetmek gerekirse Ömer Döngeloğlu kimdir?

Ömer Döngeloğlu 1968 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde doğmuştur. Türk ilahiyatçı, yazar, program yapımcısı ve sunucusu. Kanal 7 kanalında yaptığı dini programlarla bilinmekteydi.

İlkokulu Zile Altunyurt İlkokulu’nda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Ardından Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.