Site Rengi

Polis Atakan Arslan’ı Şehit Eden Zanlının Üzerinde Çok Sayıda Jilet Çıktı

01.06.2020
254
Polis Atakan Arslan’ı Şehit Eden Zanlının Üzerinde Çok Sayıda Jilet Çıktı

Diyarbakır’da rutin bir uygulama esnasında kimlik kontrolü sırasında polis Atakan Arslan’a ateş açarak şehit eden katil M.E.C. olay sonrası gözaltına alındığı sırada ağzında jiletle polise saldırı yaptığı sonradan ortaya çıktı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü olay sonrası yaptığı açıklamada, Polislerin “dur” ihtarına ateş ile karşılık verip, Atakan Arslan’ı şehit eden zanlının dün gözaltına alındığını bildirdi.

Yakalanarak elleri önden kelepçelenen zanlının o haldeyken ekip otosuna götürüldüğü esnada ağzından çıkardığı jilet ile polis memurlarına saldırıp tehdit ettiği aktarıldı.

Kıyafetleri çıkarılarak arama yapıldı aramada ise çamaşırlarının lastik bölümünde ikinci jilet de ele geçirildi. Resmi açıklama ise şöyle: “Bazı sosyal medya hesaplarında ve internet haberlerinde, 30 Mayıs 2020 günü şehit olan meslektaşımız polis memuru Atakan Arslan’ı şehit eden M.E.C. isimli şahsın yakalanması sonrasına ait olduğu bildirilerek çeşitli görüntülerin paylaşıldığının görülmesi üzerine konu hakkında açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

Olayın faili M.E.C. isimli şahıs, yakalandıktan sonra ilgili adli birime intikal ettirmek üzere elleri önden kelepçelenmek suretiyle ekip otosuna bindirilmiş, şüpheli şahsın araç hareket halinde iken ağzından çıkardığı jilet ile görevli personelimize saldırması ve tehdit etmesi üzerine görevlilerimizce artan oranda maddi kuvvet uygulanmak suretiyle bahse konu jilet muhafaza altına alınmıştır.

ŞEHİT EŞİ VE EVLADI

İlgili adli birime intikal ettirilen M.E.C. isimli şüpheli şahsın, ekip otosunda ağzından jilet çıkarmasıyla oluşan makul şüphe nedeniyle, kendisinin ve görevlilerimizin güvenliği sağlamak adına daha detaylı arama yapılacağı esnada direnmesi üzerine orantılı güç kullanılarak kıyafetleri çıkartılmış ve iç çamaşırının bel bölümündeki lastik kısmında bir adet jilet daha bulunmuştur.

Gerçekleştirilen tüm işlemler ve adli inceleme yapmak üzere muhafaza altına alınan kesici aletler, yakalama, arama tutanağında yer almaktadır. Bazı sosyal medyada hesaplarında paylaşılan görüntü üst arama işlemi esnasında çekilmiş olup, konu ile ilgili idari tahkikat, tespit edildikten hemen sonra başlatılmıştır.” denildi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.