Site Rengi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Tablosu’nun Değiştirilme Sebebini Açıkladı

02.08.2020
56
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Tablosu’nun Değiştirilme Sebebini Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin Günlük Koronavirüs Tablosu’ndaki değişiklikle ilgili açıklamalarda bulundu. Bilim Kurulu’nda alınan bir karar sebebi ile böyle bir değişikliğin yapıldığını dile getiren Bakan Koca, “Uluslararası literatürle bizdeki ağır vaka tanımı aynı olsun diye yapıldı bu değişiklik” diye ekledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gazeteci Candaş Tolga Işık’a anlattı: Türkiye’nin Günlük Koronavirüs Tablosu’ndaki değişikliğin Bilim Kurulu’nda alınmış bir karar olduğunu aktaran Bakan Koca, “Ateş Hoca’nın sözleri yanlış anlaşıldı, sanırım kendi de anlatacak. Bunun sebebi dünyada belirlenen ağır hasta kriterlerine uyum sağlamak. Uluslararası literatürle bizdeki ağır vaka tanımı aynı olsun diye yapıldı bu değişiklik. Yoğun bakım sayılarının içinde entübe hastalar da var. Tedavi ne kadar geç başlarsa zatürre oranı o kadar artıyor. Bu yüzden zatürre oranını takip ediyoruz” ifadeleri ile belirtti.

BİLİM KURULU ÜYESİ ATEŞ KARA DUYURMUŞTU: Ayrıca Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, geçtiğimiz günlerde CNN Türk’te konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yoğun bakım hasta sayısının artık neden verilmediğini kesin net olarak bilmiyorum” ifadelerini eklemişti.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.